1.12.2018, ob 17:15 | Štadion: Športni park Domžale | Sodnik: Dragoslav Perić
1 : 2 73' Saša Ivković
Rezultati 18. kroga

Maribor zmagal v Domžalah in skočil na +9

Uredništvo 1. december 2018 6 Komentiraj
Maribor se je pošteno namučil v Domžalah in prišel do zmage. Ob kiksu Olimpije v Kidričevem to pomeni, da je današnja zmaga Maribora še toliko več vredna, kajti prednost pred Zmaji zdaj znaša devet točk.

V Domžalah že v peti minuti sprememba izida. Na robu kazenskega prostora je z lepim volejem uspešno zaključil Adam Gnezda Čerin. Mariborčani so bili na novi preizkušnji v sedmi minuti, a je Pirić rešil svoj gol. Mariborčani so odgovarjali preko Mešanovića v 12. minuti, a je udaril mimo gola. V 16. minuti je posredoval Mulalič, ko je streljal Mlakar. Isti igralec je v 19. minuti popravil zapravljeno, Zahović je podal na drugo vratnico, Jan Mlakar je z glavo natančno odmeril in zadel. Pirić je imel v 25. minuti nekaj težav s krotenjem žoge, v zadnjem trenutku jo je ¸pred domžalskim igralcem le zgrabil. V 26. minuti je z glavo streljal Lazarević, a meril čez gol. Mariborčani so bili v 34. minuti blizu vodstvu, Blaž Vrhovec je zadel okvir gola. V 45. minuti drama na goliv črti Domžal, Klinar je skorajda zadel, a je Sikošek v skoku rešil gol, domžalska obramba se je čudežno rešila!

Domžale so v drugem polčasu, v 48. minuti, zapretile preko Gnezde Čerina, a je Pirić njegov strel zaustavil. Maribor je prvič zapretil v 55. minuti, a Vilerjev strel ni bil kaj prida nevaren. Pirić je v 60. minuti rešil svoj gol, ko ga je skušal lobati Rom. Na drugi strani poizkus Mlakarja, a brez uspeha. V 66. minuti nevarna situacija pred golom Maribora, Podlogar pa se ni najbolje znašel. Maribor je povedel v 73. minuti, po podaji iz kota je zadel specialist za strele z glavo Saša Ivković, najboljši strelec med centralnimi branilci v ligi. V 75. minuti je izenačenje lovil Lazarević, a udaril precej mimo. Mariborčani so prednost uspeli zadržati do zaključka srečanja. Današnja zmaga Maribora šteje dvojno, kajti ob kiksu Olimpije v Kidričevem je mariborska prednost na vrhu lestvice zdaj že velikih devet točk!