26.8.2019, ob 18:00 | Štadion: Športni park | Sodnik: Bojan Mertik
Rezultati 7. kroga

Domžalska sezona dobiva konkretne obrise katastrofe

Uredništvo 26. avgust 2019 9 Komentiraj
Simon Rožman ima vse manj argumentov za nadaljevanje dela na klopi Domžal. (foto: NK Domžale)
Nova tekma, nov neuspeh Domžal. Močno okrepljeno moštvo domžalskega kluba se utaplja v težavah in negotovosti, danes ni zmoglo niti Aluminija. Simon Rožman ekipe ne zna prebuditi.
V Domžalah sta z enodnevno zamudo zaradi nedeljskega neurja pomerila nasprotnika, ki na prvenstveni lestvici zasedata diametralno nasprotni mesti. Domžale so vodilni Aluminij pričakale kot zadnje uvrščena ekipa na lestvici in ob Rudarju iz Velenja edina, ki v letošnji sezoni še ni zmagala.

Oba tekmeca sta uprizorila zanimiv nogomet z veliko priložnostmi. Pester "spored" je že kmalu napovedal Tonči Mujan, ki je peti minuti za las zgrešil vrata gostov, nato pa se je izkazal tudi domžalski vratar Ajdin Mulalić, ki je vnovič dobil prednost pred novincem Gregorjem Sorčanom. Mulalić je ubranil strel Jureta Matjašiča, v nadaljevanju akcije pa je nekdanji Katančev reprezentant zaposlil Nikola Leka, ki je Aluminij popeljal v vodstvo z 1:0. Tri minute kasneje je bil znova nevaren Mujan, še lepšo priložnost pa je zgrešil bočni branilec Matija Rom. Tudi gostje so pokazali veliko mero drznosti, saj so si preko Leka in Anteja Živkovića priigrali še dve priložnosti za povišanje vodstva.

Domžale so v drugem polčasu odločno krenile po izenačenje, a poskusa Mateja Podlogarja in estonskega novinca Rauna Sappinena nista obrodila sadov. V 76. minuti je Mulalić strel Matica Vrbanca odbil v vratnico, sedem minut kasneje pa so gostitelji le izenačili, in sicer je po igranju z roko Nemanje Jakšića z bele točke zadel Senijad Ibričić. Pet minut kasneje je Adam Gnezda Čerin skoraj zrežiral popoln preobrat, tekma polna priložnosti pa bi lahko pripadla tudi gostom, a je z odličnim posredovanjem najhujše preprečil domžalski branilec Tilen Klemenčič.

Aluminij bo v prihodnjem krogu v soboto, 31. avgusta, gostil Muro, Domžale pa dan kasneje Maribor.