22.7.2018, ob 20:15 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 450 | Sodnik: Roberto Ponis
Domžale 2:0 Krško
Tomaž Zakrajšek (ag) 69' 1 : 0
Tonči Mujan 88' 2 : 0
Rezultati 1. kroga

Domžale v drugem polčasu do zmage

Uredništvo 22. julij 2018 6 Komentiraj
Domžalčani so na zadnji tekmi prvega kroga državnega prvenstva z 2:0 premagali Krčane, oba zadetka pa so dosegli v drugem delu igre. Tonči Mujan svoj prvi gol za Domžale zabil nekdanjim soigralcem.

Domžalčani so po trdo izborjenem napredovanju v kvalifikacijah za uvrstitev v ligo Europa prvenstveno sezono odprli doma proti Krškemu, kot je že v navadi pa Domžalčani sezono znova začenjajo kot tihi favoriti, ki čakajo na spodrsljaje favoriziranih Maribora in Olimpije.

Domžalčani so bili danes precej boljši od gostov, vendar pa je dolgo trajalo, preden je padel prvi zadetek na tekmi. Že kmalu po začetku tekme je moral vratar Krškega Marko Zalokar posredovati po strelih Lovra Bizjaka in Adama Gnezde Čerina, v nadaljevanju polčasa pa je s prostega strela zapretil tudi Senijad Ibričić, a je Zalokar žogo izbil v kot.

V drugem polčasu se je nadaljeval pritisk očitno boljših Domžalčanov, ki so ledino prebili na nadvse nenavaden način. V 69. minuti je po podaji Bizjaka streljal Gnezda Čerin, po veliki gneči pred vrati pa je Zalokar sprva že umiril nevarno situacijo, nato pa je mladi Tomaž Zakrajšek, ki je tik pred pričetkom sezone podpisal svojo prvo profesionalno pogodbo, reagiral nadvse amatersko in žogo na golovi črti z vso silo nabil pod prečko in v lastno mrežo.

Tri minute kasneje so naposled zapretili tudi gostje in sicer je z glavo za malo zgrešil novinec v moštvu Slavko Brekalo, končni izid tekme pa je štiri minute pred koncem rednega dela postavil nekdanji Krčan Tonči Mujan, ki se je nenadoma odločil za močan strel z razdalje, ki je presenetil danes sicer odličnega Zalokarja.

V naslednjem krogu bodo Domžalčani v nedeljo, 29. julija gostili Rudar iz Velenja, Krčani pa bodo isti dan doma pričakali državne prvake Olimpijo.