28.9.2019, ob 20:15 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 2.800 | Sodnik: Slavko Vinčić

Uredništvo 28. september 2019 0 Komentiraj
Mura je prepričljivo odpravila Domžale. (foto: uradna spletna stran kluba)
Medtem ko sta se v Stožicah Olimpija in Maribor udarila za vrh lestvice, je v ozadju Mura prišla do pomembne zmage, po kateri bosta večna rivala morala resno računati nanjo.
V Fazaneriji se je tekma začela precej mirno, z rahlo pobudo domače ekipe. Muraši so v 18. minuti najprej dosegli gol iz ofsajda, ki ni bil priznan, v 28. minuti pa so povedli. Amadej Maroša je z 20 metrov sprožil in premagal gostujočega vratarja Mulalića. Domžale, ki so bile pred tem brez moči v anapadu, so pred odhodom na odmor uspele izenačiti, in sicer preko branilca Damjana Vukliševića, a tudi ta gol je Vinčić razveljavil, tokrat zaradi prekrška. Mura je torej še naprej vodila.

Mura je np oslabi ure igre podvojila svojo prednost. Zadel je Nino Kouter. Potem pa so nastopile domžalske minute in poizkusi gostov, Sappinen je bil neuspešen, mladi Svetlin pa je zadel okvir gola. Namesto znišanja zaostanka pa so gostje prejeli še en gol, drugega na tekmi je v 77. minuti namreč zabil Maroša. Domžalčani so nato še pretili, še enkrat zadeli okvir gola, a so ostali pri ničli.