18.5.2019, ob 20:15 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 500 | Sodnik: Andrej Žnidaršič

(foto: nkdomzale.si)
Obračun ekip z zgornjega dela lestvice se je končal z delitvijo točk, za katero sta v končnici tekmi po nadvse nenavadni akciji z enajstih metrov poskrbela Senijad Ibričić in Shamar Nicholson.

Domžale so po veliki zmagi v Stožicah doma pričakala Celjane, ki so sredi doma izgubile proti novopečenemu prvaku Mariboru. Celjani še naprej Evropo lovijo brez svojega najboljšega igralca Rudija Vancaša Požega, Domžale pa so si na drugi strani že po zmagi v Ljubljani tudi teoretično zagotovile uvrstitev v evropske pokale.

Oba tekmeca sta uprizorila zanimivo predstavo,v kateri priložnosti ni manjkalo. V peti minuti je s peto Jure Travner zadel prečko, nekaj minut kasneje pa je bil po poskusu z lobom blizu tudi mladi celjski up Luka Kerin. V 24. minuti so gostje povedli in sicer je po lepi dvojni podaji že devetič v letošnji sezoni v polno zadel Dario Vizinger.  Domači napadalec Slobodan Vuk je v 36. minuti za malo meril mimo daljše vratnice, nato pa se je v končnici prvega dela izkazal branilec Celja Žan Zaletel, ki je dvakrat v zadnjem trenutku blokiral strela domačih nogometašev.

V 62. minuti je celjski vratar Rozman dobro posredoval po prostem strelu Senijada Ibričića, sedem minut kasneje pa je ponovil vajo, ko je ubranil še močan strel Gabra Dobrovoljca z glavo. Izenačenje je sledilo pet minut pred koncem, ko so Domžale po igranju z roko Zaletela dobile enajstmetrovko. Žogo si je nastavil Ibričić, ki pa ni streljal na gol, temveč je žogo podal do Shamarja Nicholsona, ki jo je poslal mimo Rozmana, kar je precej razjezilo goste, ki menijo, da je Jamajčan prehitro stekel v kazenski prostor in da je bil tako zadetek dosežen na nedovoljen način.

Celjane v 35. krogu čaka lokalni derbi z Rudarjem iz Velenja, Domžale bodo prav tako v sredo igrale proti Triglavu.