Uredništvo    12. julij 2018
Kvalifikacije za ligo Europa

Domžale remizirale in zapravile dvojno prednost

Domžalčani so na gostovanju pri Širokem Brijegu ob polčasu vodili z 2:0, v drugem polčasu pa popustili in prejeli dva zadetka. Izid 2:2 je zanje pred povratno tekmo še vedno ugoden.

ŠIROKI BRIJEG 2:2 DOMŽALE
Turčin 47., 83.; Bizjak 12., Melnjak 36.

Prizorišče: Pecara. Sodnik: Ardelanu (ČEŠ). Rumeni kartoni: Čorlulka, Matić; Bizjak, Ibraimi.

Široki Brijeg:
Bilobrk, Kvesić (od 46. Čabraja), Matić, Barišić, Turčin (od 85. Silva), Marić (od 61. Vukoja), Čorluka, Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković.

Domžale: Milič, Klemenčič, Širok, Bizjak (od 89. Haljeta), Ibraimi (od 85. Žužek), Ibričić, Melnjak, Nicholson (od 76. Mujan), Dobrovoljc, Čerin, Husmani.

Domžale so bolje začele tekmo na stadionu Pecara. Prvi so zapretili Ibraimi, Nicholson in Bizjak. Prvi gol je padel v 12. minuti, po akciji po desni strani. Husmani je podal Gnezdi Čerinu, ta pa je podaljšal do Lovra Bizjaka, ki je Domžale popeljal v vodstvo. Domžale so v prvem delu igre zadele še enkrat. Boljšo igro so unovčile v 36. minuti, ko je po podaji Bizjaka zadel Dario Melnjak. Po drugem prejetem golu so se domačini prebudili, toda prvi polčas se je končal z izidom 2:0 v korist slovenske ekipe.

Gostitelji srečanja so hitro zadeli na začetku drugega polčasa. Tomislav Turčin je prišel pred domžalski gol in zadel za 1:2. Domžalčani so bili v nadaljevanju blizu tretjemu zadetku, nevaren je bil predvsem Širok. Zadeli niso, so pa gol prejeli. Še enkrat je zadel Turčin in postavil končni izid srečanja, ki pa je za Domžale še vedno ugoden.