SLO | SRB
21.5.2022, ob 15:00 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 500 | Sodnik: Denis Halilović

Uredništvo 21. maj 2022 0 Komentiraj
Sosedska rivala sta za konec aktualne sezone v SNL uprizorila odličen derbi. (foto: nkdomzale.si)
V Športnem parku v Domžalah so gledalci danes pospremili zelo zanimiv obračun, ki je ponudil veliko dogajanja in kar šest zadetkov.
Danes sta se na domžalskem Športnem parku pomerila Radomlje in Domžale, sosedski derbi je bil za nevtralne spremljevalce slovenske ligaške scene precej pester. Pospremili smo kar šest zadetkov, po tri na obeh straneh. Današnji gostje so se bili primorani znajti brez Senijada Ibričića, ki je že sklenil svojo kariero in bo odslej v Domžalah opravljal delo športnega direktorja.

Videli smo kar tri preobrate, preden sta si ekipi na koncu prijateljsko razdelili točki. Mario Čuić je v 28. minuti srečanja Radomljane popeljal v vodstvo, ki pa ni trajalo prav dolgo. Domžalčani so odgovorili preko avstrijskega rezervista Denisa Adamova. Ta je nekaj minut pred tem zamenjal mladega in zelo nadarjenega bočnega branilca Mitjo Ileniča, ki je staknil poškodbo.

Na odmor sta se ekipi odpravili ob rezultatu 1:1. V nadaljevanju je v 52. minuti Arnel Jakupović uspešno realiziral enajstmetrovko in Domžale prvič na srečanju popeljal v vodstvo. Dobrih sedem minut kasneje je za zasedbo trenerja Nermina Bašića izenačil Pogačar, v 73. minuti pa je za novo vodstvo Radomelj poskrbel nadarjeni hrvaški napadalec Ivan Šarić

Končni rezultat je dobrih deset minut pred iztekom 90. postavil Adamov, ki je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi in tudi v aktualni sezoni.