26.9.2019, ob 18:00 | Štadion: Arena Z'dežele | Sodnik: Matej Jug
Rezultati 11. kroga

Vizinger še naprej zbira gole, Celje pa zmage

Uredništvo 26. september 2019 0 Komentiraj
(foto: nkcelje.si)
Domžale, ki so se zadnja leta navadile na Evropo, letos nimajo težav le z Aluminijem in Muro, izjemno močan tekmec so tudi Celjani.
Celjani še naprej kažejo dobro podobo, potrdili so jo tudi proti Taboru iz Sežane, s katerim so se danes srečali v 11. krogu 1. SNL. Tekmo so s prvo lepo situacijo p manjši premoči domačih malce bolje začeli gostje, in sicer je v deveti minuti Stančić streljal na gol, Rozman je bil nespreten, žoga pa je zadela okvir gola. Dario Vizinger, prvi strelec Celja, je nato v 16. minuti streljal, a preslabo za Renerja. Je pa zato v 21. minuti domačine v vodstvo popeljal njegov rojak Ivan Božić. Po prejetem golu so gostje poizkušali preko Sikimića in Stančića, a je ostalo pri 1:0.

Domače moštvo je hitro spet zadelo, toda Matej Jug je gol Vizingerja razveljavil zaradi ofsajda. Na drugi strani je bil v 60. minuti spet v priložnosti Sikimić. Tekma se je v 71. minuti dokončno prevesila v korist ekipe trenerja Dušana Kosića. Že omenjeni Dario Vizinger je po podaji Jakoba Novaka prišel pred Renerja in ga premagal. Primorci se po zaostanku za dva gola niso uspeli več pobrati.