SLO | SRB
31.10.2021, ob 17:00 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 500 | Sodnik: David Šmajc
Celje 1:0 Mura
Tamar Svetlin 25' 1 : 0
15. krog - vsi rezultati

Mura je prebrana knjiga, v Celju je zdrsnila že na šesto mesto

Uredništvo 31. oktober 2021 0 Komentiraj
Celjani so premagali Muro. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Nogometaši Celja pod vodstvom Simona Sešlarja doživljajo preporod, kar so na svoji koži občutii tudi vnovič bledi branilci naslova državnega prvaka.
Nogometaši Celja so pod vodstvom novega trenerja Simona Sešlarja pričeli uresničevati svoj potencial, saj se je rezultatska krivulja v zadnjih tednih korenito premaknila na bolje. Po napredovanju v polfinale pokalnega tekmovanja so Celjani doma povsem zasluženo premagali tudi Muro, s čimer so aktualne prvake pahnili na šesto mesto prvenstvene lestvice. Celjani se z zmago vključujejo v boj za najvišja mesta, saj tudi za vodilnim Koprom zaostajajo le še za šest točk.

Celjani so odlično začeli tekmo in bili na pragu vodstva že v 13. minuti, ko se je Žan Medved sam znašel pred vratarjem Mure Matkom Obradovićem. Hrvat je bil v dvoboju ena na ena uspešnejši, nemočen je bil dobrih deset minut kasneje, ko je hitrem protinapadu Ivan Božić v sredini našel Medveda, po njegovem strelu v vratnico pa se je žoga odbila do Tamarja Svetlina, ki je žogo potisnil v mrežo. Svetlin je imel malo zatem zelo lepo priložnost še za svoj drugi zadetek, a je bil njegov zaključni strel preslab.

Mura je bila v prvem polčasu povsem nenevarna, prvič pa je resneje zapretila šele v 51. minuti preko rezervista Nardina Mulahusejnovića. Nekaj minut pozneje Amadej Maroša ni znal kaznovati napake domačega vratarja Florijana Raduhe, ki je izpustil žogo, dovolil mu je, da napako popravi.

V 71. minuti je Medved zapravil nov celjski 'zicer',  ko je pred Obradovićem žogo poslal čez gol, tik pred koncem tekme pa je Obradovič moral posredovati še po nevarni akciji Esterja Soklerja, ki je bil naslednji Celjan, ki z ugodnega položaja ni uspel premagati Murinega vratarja.