18.10.2021, ob 17:00 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 400 | Sodnik: Alen Borošak
Celje 1:0 Bravo
Žan Zaletel 81' 1 : 0
13. krog - vsi rezultati

Dvoboj dveh, ki stavita na mladost, pripadel Celjanom

Uredništvo 18. oktober 2021 0 Komentiraj
Žan Zaletel je odločil obračun v Celju. (foto: pigac.si)
Nogometaši Celja so na zadnji tekmi trinajstega kroga premagali Bravo, ki je doživel šele drugi poraz v sezoni. Izenačen obračun je odločil pozen zadetek Žana Zaletela.
Na zadnji tekmi 13. kroga sta se pomerili ekipi, ki svoje poslanstvo gradita na mladih nogometaših. Celjani so po štirih zaporednih tekmah brez zmage nujno potrebovali tri točke, na drugi strani Brava na zadnjih štirih tekmah ni izgubil. Izenačen obračun je na koncu pripadel gostiteljem, ki pod vodstvom svojega novega trenerja Simona Sešlarja še niso izgubili.

Skoraj takoj po začetku tekme so imel Celjani izjemno priložnost za vodstvo, ko je po napaki Vanje Drkušića žogo prestregel Ester Sokler, že obšel vratarja gostov, nato pa je njegov strel na golovi črti zadel Matijo Kavčiča. V 15. minuti je bil blizu zadetku Bravo, ko je strel Sandija Ogrinca po koncu za malo zgrešil cilj, tik pred koncem polčasa pa so imeli gostje preko Marka Španringa še eno priložnost, a je domači vratar Raduha žogo odbil čez prečko.

V drugem polčasu smo še naprej spremljali precej enakovredno igro, v kateri so bolj hladno kri vendarle ohranili Celjani, ki so zadetek dočakali devet minut pred koncem rednega dela srečanja. Po kotu z desne strani je z glavo najprej streljal Medved, Josipović je žogo odbil, a le na glavo Žana Zaletela, ki je poskrbel za 1:0, Bravo pa je tako prejel prvi zadetek po kar 452 minutah igre.