31.8.2018, ob 21:00 | Štadion: Arena Z'dežele v Celju | Gledalcev: 310 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Celje 0:0 Domžale
Rezultati 7. kroga

Domžale z devetimi do točke

Uredništvo 31. avgust 2018 5 Komentiraj
Rudi Požeg Vancaš je na zadnji dan prestopnega roka začel srečanje proti Domžalam. (foto: SPS)
Domžalčani so srečanje v Celju po izključitvah Adama Gnezde Čerina in Gabra Dobrovoljca končali z devetimi, a kljub temu zdržali pritisk gostlteljev in osvojili točko.
Na drugem petkovem obračunu sta bili lahko s končnim razpletom razočarani obe ekipi. Celjani niso izkoristili številčne premoči in kar dveh igralcev več ter tako po sedmih krogih še naprej ostajajo brez zmage, Domžalčani pa so na zadnjih treh tekmah osvojili le eno točko, saj so pred gostovanjem v Celju doživeli zaporedna poraza proti Gorici oziroma Olimpiji.

Domžale so prvič zaigrale brez vezista Zenija Husmanija, ki je prestopil v turški Girensunspor, v celjskih vrstah pa je zaigral Rudi Požeg Vancaš, kateremu se je včeraj močno priprlo okno za prestop v tujino.

V prvem delu je bilo veliko prometa na obeh straneh, a bolj malo učinka. Še najbližje je bil v 32. minuti Senijad Ibričić, ki je zadel zunanji del mreže, tudi nadaljevanje pa je postreglo z nezanimivo predstavo brez pravih priložnosti. Pri Domžalah sta poizkusila novinca v napadu Matej Podlogar in Slobodan Vuk, v 65. minuti pa je po kotu Domžal žogo izbil Jure Travner in pri tem zadel prečko.

Sledila je dramatična končnica, v kateri so Domžalčani ostali kar brez dveh igralcev. Najprej je drugič porumenel mladi Adam Gnezda Čerin, v 80. minuti pa je moral predčasno pod prho še branilec Gaber Dobrovoljc. Domači trener Dušan Kosić je reagiral z ofenzivnimi menjavami in odločno igro na tri točke, a so Domžalčani zdržali domači pritisk in osvojili točko, ki je bila glede na okoliščine, velikega pomena.