16.5.2021, ob 17:15 | Štadion: Arena Z'dežele | Sodnik: Nejc Kajtazović
34. krog - vsi rezultati

Debakel Olimpije v Celju, prvo mesto je izgubljeno!

Uredništvo 16. maj 2021 6 Komentiraj
Celjani so močno pomešali štrene pri vrhu lestvice 1. SNL. (foto: pigac.si)
Olimpija je v Celju odigrala katastrofalno tekmo, za katero je plačala hudo ceno. Po dolgem času je zapravila vodilni položaj na lestvici, zdaj ima usodo bitke za naslov v svojih rokah Maribor.
Olimpija že več tednov deluje izredno neprepričljivo in ranljivo, vse težave pa so danes kot vulkan izbruhnile v Celju, kjer je četa Gorana Stankovića v času napete bitke za naslov prvaka doživela polom, ki mu v tej sezoni ni primere – 0:4! Olimpija je s tem zakockala prvo mesto na lestvici, visok poraz pa odpira ogromno pomislekov, če lahko zmaji na zadnjih dveh tekmah boj za naslov vendarle preobrnejo sebi v prid.

Celjani so začeli na vso moč in takoj zapretili preko Matica Vrbanca, prvi zadetek pa je padel v šesti minuti, ko je z več kot 20 metrov zadel Hrvat Ivan Božić. Vratar gostov Žiga Frelih je v nadaljevanju polčasa reševal svoje moštvo z obrambama po strelih Žana Zaletela in Esterja Soklerja, klonil pa je tik pred odmorom, ko je Mićo Kuzmanović pobegnil obrambi gostov in podal Soklerju, ki je brez težav dosegel drugi celjski zadetek.

Celjani so v podobnem ritmu začeli tudi drugi polčas, vnovič pa je imel Frelih veliko dela, saj je moral znova posredovati v 63. minuti, ko je z glavo nevarno meril Božić. Do konca tekme se je ljubljanska barka povsem potopila, za kar sta poskrbela Kuzmanović in Filip Dangubić, ki sta dokončala delo in Celjanom priigrala zares izjemno zmago.