SLO | SRB | ENG
11.2.2024, ob 15:00 | Štadion: Z'dežele | Gledalcev: 1.812 | Sodnik: Nejc Kajtazović
20. krog - vsi rezultati

Celjani tudi po premoru kažejo formo za naslov prvaka, Mura ni imela prav nobenih možnosti

Uredništvo 11. februar 2024 1 Komentiraj
Celje (foto: nkcelje.si)
Zasedba trenerja Damirja Krznarja je izkoristila kiks Olimpije, razbila Muro in povišala svojo prednost na vrhu lestvice Prve lige. Vrača se Aljoša Matko.

Celjani so vodilna ekipa na lestvici Prve lige in danes so imeli priložnost, da svojo prednost pred Olimpijo povišajo že na težko ulovljivih 12 točk. Zgodaj v prvem polčasu so bili sicer presenečeni, v dresu Mure je za 1:0 nekdanji igralec Celja Julien Lamy, ki je prestopil v januarskem oknu za prestope, toda na odmor so se odpravili v prednosti z rezultatom 2:1.

Po odbitku je na oddaljenejši vratnici do žoge prišel ruski talent Prutsev in jo zlahka pospravil v mrežo, Mura je prejela zelo poceni zadetek.

Na 2:1 je postavil Gregor Bajde, uspešno je zaključil odlično ekipno akcijo domače zasedbe. Velja dodati, da je imel novi prišlek Luka Menalo vsaj dve zelo obetavni priložnosti, da bi Celjani vodili še z višjo razliko, toda ni bil dovolj natančen. Celjani v zasluženi prednosti.

Zgodaj v nadaljevanju se je zdela tekma že odločena. Tekla je 51. minuta, ko je bila dosojena najstrožja kazen za Celje, z bele pike je bil natančen kapetan Denis Popović za 3:1. Samo štiri minute kasneje je bilo že 4:1. Mura je bila zelo slabo postavljena, to pa je s pametno podajo izkoristil Karničnik in zaposlil Menala, ki je sam oddrvel pred vrata in tudi brez težav zaključil.

Potem smo pospremili številne menjave, tempo je bil nekoliko nižji. Priložnost je dobil tudi Aljoša Matko, vrnil se je po neprijetni poškodbi.

V 75. minuti je za Celje debitiral še Rolando Aarons, nekdanji nogometaš Newcastla. Celjani so iskali peti zadetek in pritiskali, toda rezultat se ni več spreminjal. V naslednjem krogu bo Mura igrala proti Mariboru, Celjani pa se odpravljajo v prestolnico na snidenje z Bravom.

Standings provided by Sofascore

1
loty1825
12.2.2024, 01:10
Tole je izgledalo zelo dobro. Mura popolnoma deklasirana. Že v prvem počasu so sprožili 15 strelov, če bi bili bolj natančni in če ne bi v drugem počasu dali noge s plina, bi bila zmaga lahko še višja. Menalo je sfalil dva čista zicerja, sem se že bal, da bo to celjski Motika, pa je potem v drugem počasu le zadel, pa tudi njegova asistenca je odraz kvalitete. Izgleda, da bo res dobra okrepitev, ne samo na papirju. Karničnik odigral vrhunsko. Popović je končno v pravi formi, ki je ni uspel ujet od jesenske poškodbe. Matko se še vidi, da ni pravi in da bo rabil še dosti časa po poškodbi. Drugi novinec, ki je dobil priložnost, Aarons je odigral statično, kot da tudi ni v pogonu, se je pa vidi po kretnjah in gibanju telesa, da prihaja s precej višjega nivoja, kot je naša liga. Ima tudi izjemen občutek za podaje s krila. Če se bo spravil v formo, da bo tekel na polno, bo lahko vrhunska okrepitev. Kar se tiče Krznarja, mu čedalje bolj verjamem, čeprav sem bil skeptik, ker je bil neuspešen v Mariboru. Po oddelanih pripravah Celje deluje še bolje, kot je. Ključni igralci pa so še dvignili formo. Tako, da očitno se je priprave oddelalo dobro. Pograjal bi edino malo kadrovanje, kar sem omenjal že med premorom, da vozijo preveč krilnih igralcev, namesto, da bi še kakšnega branilca. Edini gol, ki ga je dala Mura, je bil ravno posledica tega. Mladi Milić nima izkušenj z igranjem na centralnem branilcu, pa je moral po sili razmer zaradi odstonosti dveh centralni branilcev.
0
0

1

Dinamo se je rešil v 94. minuti, a vseeno izgubil dve veliki točki v bitki za naslov

piksi
4.3.2024, 10:23
Dinamo ima neverjetno srečo z goli v zadnjih minutah,Realno bi že zdavnaj moral biti iz bitke za naslov.

2

Večernje razočaranje Barcelone: Xavi ni dobil tekme, ki bi Barcelono popeljala na drugo mesto La Lige

mstegar
4.3.2024, 9:36
Igra je bila kriminalno slaba, proti Napoliju bomo izgubili sploh glede da sta dva ključna igralca poškodovana. xavi pa še enkrat več dokazal da ni trener za barco.

10

Rashford je bil zasenčen, Foden je z dvema goloma odločil derbi med Manchester Cityjem in Unitedom

jonibravo
4.3.2024, 8:24
Če bo vse po sreči, vrtec po reprezentančnem premoru nebo več "igral" :)

18

Do zadnjega žvižga: Nihče v Angliji ne dosega toliko golov po 90. minuti kot Kloppov Liverpool

jonibravo
4.3.2024, 6:39
Ne morem verjet na kaj se zapenjajo, takega pompa ni bilo po tekmi s Totenhamom, ko so dejansko okradli "LiVARpool" :) Ampak ja, nekaj je treba najt. Komaj čakam nedeljo.

Zame to ni bila tekma, to je bilo nabijanje žoge. Dobro, da se ni kdo poškodoval. Mislim, da to ni reklama za slovenski nogomet. Kdor je gledal tekmo in se vsaj malce spozna na nogomet, je videl, kako je to izgledalo. Ne moremo govoriti o tekmi, to je bilo 90 nabijanje žoge in reševanje cele žoge. Točko smo osvojili zaradi našega karakterja. To igrišče ni primerno za prvo slovensko ligo. ...več
Ante Šimundža
Kaj naj rečem? Težko je. Če ne izkoristiš vseh priložnosti. Nadaljevati moramo. Čaka nas še ena tekma. To je to. Nisem bil zraven sodnika. Ne vem, kaj se je zgodilo. Niti gola še nisem videl. ...več
Benjamin Šeško po tekmi z Realom
daj že nekaj mesecev vem, da morda sploh ne bom nikoli več igral. Več kot eno leto nisem igral nogomet. Ne morem povedati veliko, ampak ne morete si predstavljati, kaj preživljam. Skušam okrevati, ampak sem sprejel idejo, da morda ne bom več igral nogometa. ...več