24.11.2018, ob 14:45 | Štadion: Arena Z'dežele | Sodnik: Mitja Žganec
Nino Pungaršek 62' 2 : 0
Rezultati 17. kroga

Celjani so z novo zmago ujeli Muro

Uredništvo 24. november 2018 1 Komentiraj
Rudi Požeg Vancaš je Celjanom pomagal do pete prvenstvene zmage v sezoni. Ekipa Dušana Kosića je na kolena spravila Rudar iz Velenja, ki bije bitko za obstanek.

Celjani tekme, na kateri so bili favoriti, niso začeli najbolje. Gostje iz Velenja tega niso znali izkoristiti, temveč so hitro padli v "luknjo" ter pomagali soustvarjati nezanimivo vzdušje na igrišču, ki se je prekinilo šele v 21. minuti. Takrat je reprezentant Rudi Požeg Vancaš sprožil s prostega strela, a mimo gola. Gostje so poizkušali v 28. minuti, Hrubik je streljal z razdalje, Rozman je žogo odbil v kot. V 39. minuti so domačini pričakovali enajstmetrovko - Lotriča je zaustavil Kašnik, toda Mitja Žganec ni videl prekrška za najstrožjo kazen.

Začetek drugega polčasa je bil malce bolj zanimiv. Tekla je 56. minuta, po podaji Lovra Cveka pa je Celjane v vodstvo popeljal njihov najboljši igralec in prvi strelec ekipe Požeg Vancaš. Ni trajalo dolgo, ko so Celjani spet zadeli. Tokrat je v polno meril Nino Pungaršek. Vodstvo z 2:0 je bilo dovolj zajetno, da je ekipa Dušana Kosića tekmo pripeljala do konca in se veselila pomembnih treh točk v boju za zgornji del lestvice.