14.7.2019, ob 19:00 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 1.500 | Sodnik: Mihael Antić

Uredništvo 14. julij 2019 1 Komentiraj
Obračun ekip, ki sta se v minuli sezoni do zadnje sekunde borili za četrto mesto, je prinesel remi, po katerem bodo veliko bolj razočarani v taboru Mure, ki je zakockala vodstvo z 2:0.
V Celju sta se pomerili ekipi, ki sta v minuli sezoni šele v zadnjem krogu neposredno odločali o tem, katera se bo uvrstila v evropske pokale. V vmesnem času sta obe ekipi izgubili po enega pomembnega igralca in sicer je Celjane zapustil "MVP" minule sezone Rudi Požeg Vancaš, Muro pa najboljši strelec Rok Sirk. V majici Mure je v slovenskem prvenstvu debitiral Hrvat Andrija Bubnar, ki je v konici napada nasledil prav Sirka.

V večjem delu prvega polčasa so bili nevarnejši gostitelji, ki so večkrat ogrozili vrata Matka Obradovića, še najbližje pa je bil že v sedmi minuti Jakob Novak, ki je z roba kazenskega prostora le za malo meril mimo vrat. Mura je bila dokaj zadržana, nato je ekspresno dosegla kar dva zadetka in na odmor odšla z vodstvom z 2:0. Najprej je v 32. minuti z bližine zadel Luka Bobičanec, le dve minuti kasneje pa je vodstvo podvojil Bubnar, ki je zadel z roba kazenskega prostora.

V šesti minuti nadaljevanja je po strelu Tadeja Vidmajerja Obradović žogo odbil v vratnico, le dve minuti kasneje pa so Celjani le zadeli. Po podaji Mitje Lotriča je v polno zadel Jakob Novak, celjski napadi pa so se obrestovali dve minuti pred koncem, ko je s 14 metrov v polno zadel Žan Benedičič, eden številnih igralcev Celja, ki so v času po koncu minule sezone s Celjani podpisali nove dolgoročne pogodbe.