Uredništvo    10. marec 2018
1. SNL, 22. krog

Maribor v tretje končno do zmage

Po dveh zaporednih remijih je Maribor vendarle prišel do prve zmage v drugem delu letošnje sezone. Prvi polčas v Dravogradu ni ponudil gola, Luka Zahović je zastreljal tudi enajstmetrovko, nato je prvakom le steklo.
Štadion: Dravograd, Gledalcev: , Sodnik: Mitja Žganec
Ankaran Hrvatini: Primož Bužan, Luka Badžim, Žan Humar (od 64. Vedran Gerc), Jan Pahor, Emir Burkič, Aristoteles Romero (od 70. Ramazan Bišević), Ćazim Suljić, Erik Gliha, Felipe Santos, Timotej Mate, Tim Vodeb (od 57. Patrik Bordon).
Trener: Vlado Badžim
Maribor: Jasmin Handanovič, Mitja Viler, Aleksander Rajčevič, Martin Milec, Saša Ivković, Alexandru Cretu, Dare Vršič (od 72. Gregor Bajde), Aleks Pihler, Dino Hotić (od 71. Damjan Bohar), Luka Zahović (od 81. Marcos Morales Tavares), Jasmin Mešanović.
Trener: Darko Milanič
Srečanje na Koroškem se je začelo s hitro priložnostjo za Maribor, streljal je Mešanović, a ni zadel. Mariborčani so imeli v nadaljevanju kar precej težav z organizacijo igre in prehodom v napad. V 12. minuti je mimo gola streljal Milec. Kar dolgo so nato gostje čakali na naslednjo priložnost, v 35. minuti je streljal Pihler, Bužan pa je dobro posredoval. Samo dve minuti pozneje je z glavo streljal Mešanović, a čez gol. Bužan je posredoval tudi ob prostem strelu Hotića. Pred koncem prvega polčasa je Erik Gliha v domačem kazenskem prostoru igral z roko, sodnik pa je pokazal na belo točko. Izvajalec je bil Luka Zahović, toda Bužana ni uspel premagati.

Po prihodu iz slačilnic so prvi zapretili domačini, streljal je Santos, Handanović pa odbil v kot. Milec je odgovarjal na drugi strani, Bužan je še enkraz več rešil svoj gol. V 58. minuti pa vendarle sprememba izida - Milec je bil podajalec, Bužana pa je premagal Dare Vršič. Po doseženem golu in zanje ugodnem razpletu situacije ena na ena med Santosom in Handanovićem so aktualni prvaki lažje zadihali. V 64. minuti so Mariborčani izvajali kot, Mešanovićev strel je blokiral Gliha, žoga pa je nato prišla do Zahovića, ki je povišal vodstvo gostov. V 74. minuti je bilo 3:0, podajalec je bil Bohar, strelec pa Jasmin Mešanović. Mariborčani so iskali še četrti gol, toda Bužan je še enkrat več zaustavil Zahovića v 80. minuti. Ostalo je pri izidu 3:0, tri točke so odšel v Maribor.