20.7.2018, ob 18:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 300 | Sodnik: Andrej Žnidaršič

Uredništvo 20. julij 2018 3 Komentiraj
Prva tekma državnega prvenstva v sezoni 2018/19 je prinesla zanimivo predstavo in veselje nogometašem Aluminija, ki so proti Celju nadoknadili zaostanek in slavili z 2:1.

Prvi obračun sezone 2018/19 sta v Kidričevem odigrala domači Aluminij, finalist pokala v minuli sezoni, in Celje, ki je minulo sezono sklenilo na petem mestu. Gostje so povedli hitro in sicer že v 13. minuti, ko je novinec v domačih vrstah Ivan Kontek v kazenskem prostoru igral z roko in zakrivil enajstmetrovko. Z bele točke je bil zanesljiv najboljši igralec Celja v minuli sezoni Rudi Požeg Vancaš.

Aluminij je izenačil že čez sedem minut, ko je podal še en novinec Erik Gliha, po napaki celjskega vratarja Metoda Jurharja pa je odbito žogo v gol pospravil domači napadalec Rok Kidrič. Dve minuti kasneje bi Ibrahim Mensah skorajda zrežiral popoln preobrat, a je celjska obramba njegov strel izbila z golove črte. V 36. minuti so imeli veliko priložnost Celjani, a je po strelu Tilna Pečnika žoga zadela prečko, razburljiv polčas pa se je končal še z veliko priložnostjo Aluminija, po kateri je prečka preprečila zadetek še Dejanu Petroviću.

Drugi polčas se je začel z dvema zaporednima priložnostma Celjanov, ki so zapretili preko Pečnika in Pungarška, v 59. minuti pa je sledila druga enajstmetrovka na tekmi, ki je bila tokrat dosojena v prid domačih nogometašev. Celjski vratar Jurhar je znova storil napako in podrl domačega napadalca, z bele točke pa je bil uspešen Matic Vrbanec.

Sedem minut kasneje je Jurhar s skrajnimi močmi ubranil strel Francesca Tahiraja, v 77. minuti pa se je izkazal še po strelu Mensaha. Dve minuti pred koncem tekme se je izkazal tudi domači vratar Luka Janžekovič, ki je odlično posredoval po strelu Tadeja Vidmajerja.