Uredništvo    9. december 2018
1. SNL, 19. krog

Šumarji na krilih Tahiraja jesen zaključujejo kot tretji

Aluminij je sijajno zmago proti Olimpiji nadgradil še z odlično predstavo proti Celju, na kateri je vnovič zablestel Francesco Tahiraj, ki je bil vpleten pri vseh zadetkih svoje ekipe.
4 : 1
Aluminij: Luka Janžekovič, Ilija Martinović, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Lucas Mario Horvat, Erik Gliha (od 86. Damir Grgić), Nikola Leko (od 84. Alen Krajnc), Ivan Kontek, Dejan Petrović, Rok Kidrič (od 71. Kruno Ivančić), Francesco Tahiraj.
Trener: Oliver Bogatinov
Celje: Matjaž Rozman, Tadej Vidmajer, Lovro Cvek, Janez Pišek, Amadej Brecl, Dušan Stojinovič, Žan Zaletel, Elvedin Džinić, Jakob Novak (od 56. Elvir Ibišević), Nino Pungaršek (od 76. Rok Štraus), Dario Vizinger (od 83. Deni Štraus).
Trener: Dušan Kosić
Črta pod odlično, če ne celo izjemno jesen Aluminija je potegnjena in to na lep način. Šumarji so danes igrali z nekoliko oslabljenimi Celjani, ki si verjetno niso predstavljali, da bodo naleteli na tako neugodnega nasprotnika. Za Celje se je tekma sicer dobro začela, Elvedin Džinić je svoje moštvo popeljal v vodstvo. A to je bilo vse, kar so zmogli varovanci Dušana Kosića. V 15. minuti je bil izid poravnan, ko je to jesen prerojeni Francesco Tahiraj dosegel osmi gol v sezoni. V 23. minuti je bilo že 2:1, zadel je Rok Kidrič. Nekaj minut pred koncem prvega dela igre so Kidričani povedli za dva gola, Tahiraj je zadel okvir gola, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Nikola Leko

Na začetku drugega polčasa takoj nova poizkusa Aluminija in odgovor Celjanov preko Piška, a brez spremembe izida. Celjani so v 65. minuti že mislili, da so izenačili, a je bil gol Nina Pugnarška dosežen iz prepovedanega položaja. Potem so zopet zapretili domači, natančneje Leko. No, v 84. minuti pa smo videli še en gol, Rozman je odbil žogo po strelu Ivančića, do nje je prišel Tahiraj in dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. Aluminij se je z novo zmago utrdil na zanj visokem tretjem mestu na lestvici.