25.5.2019, ob 17:55 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 300 | Sodnik: David Šmajc
Aluminij 1:0 Olimpija
Alen Krajnc 45' 1 : 0
Rezultati 36. kroga

Slaba popotnica Olimpije za finale pokala

Uredništvo 25. maj 2019 0 Komentiraj
Alen Krajnc je Aluminiju priigral zmago proti Olimpiji. (foto: uradna spletna stran kluba)
Aluminij je že drugič v letošnji sezoni doma premagal Olimpijo in sezono sklenil na šestem mestu, kar je najboljši dosežek v zgodovini kluba. Olimpija sezono rešuje v pokalu.

Olimpija je prvenstveno sezono sklenila v Kidričevem, kjer je v prvem delu sezone doživela sramoten poraz z 2:6, ki je terjal številne posledice, začenši s krčenjem stroškov igralskega kadra in odhodom trenerja Zorana Barišića. Safet Hadžić, ki je bil dan pred tekmo potrjen za novega stalnega trenerja Olimpije, je tokrat nekoliko prevetril enajsterico, v kateri je denimo začel mladi vezist Oliver Kregar, prvič pa smo od prve minute lahko na delu Hrvata Antonia Lukanovića, ki se je sicer v Ljubljano preselil že v poletnem prestopnem roku.

Aluminij se je srečanja lotil hrabro in že v šesti minuti zapretil preko svojega najbolj stalnega igralca v tej sezoni Dejana Petroviča, pet minut kasneje pa je Olimpija preko Lukanovića zadela, a gol zaradi prepovedanega položaja ni bil priznan. Sledila sta poskusa Aljaža Ploja na domači in Asmirja Suljića na gostujoči strani, v 38. minuti pa se je po glavi tolkel mladi Olimpijin up Kregar, saj mu je prvoligaški prvenec preprečila prečka. Aluminij je povedel tik pred odhodom na odmor in sicer je najprej dobro streljal Lucas Horvat, po odbiti žogi pa se je na pravem mestu znašel Alen Krajnc in zadel v polno.

V deseti minuti nadaljevanja je imel Jure Matjašič na nogi vodstvo z 2:0, a je v zadnjem hipu žogo v kot izbil Mirza Mujčić. V 61. minuti je bil nenatančen Marko Putinčanin, do konca srečanja pa si Olimpija nato ni priigrala več nobene omembe vredne priložnosti za izenačenje.