SLO | SRB | ENG
11.5.2024, ob 15:00 | Štadion: Športni center Rogaška Slatina | Gledalcev: 800 | Sodnik: Rade Obrenović
35. krog - vsi rezultati

Pred zadnjim krogom: Razpad sistema pri Rogaški, Aluminij jo je razbil in vpisal prvo zmago po dveh mesecih

Uredništvo 11. maj 2024 0 Komentiraj
Aluminij kljub visoki zmagi nad Rogaško ostaja na zadnjem mestu v Prvi ligi. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Rogaška je gostila Aluminij, z zmago bi si zagotovila obstanek, končalo pa se je z gladko zmago gostov, ki so ob polčasu vodili s 4:0!

Aluminij si je danes na gostovanju pri Rogaški že v prvem polčasu zagotovil paket treh točk, ob odmoru je bilo kar 4:0! Pospremili smo razpad sistema v vrstah domače ekipe in napake so si sledile kot po tekočem traku. Kidričani so povedli v 23. minuti. Vratar Mulalić je obupno posredoval po kotu, Schaubach je z bližine zlahka zadel.

V 36. minuti je Aluminij odlično odigral napadalno akcijo. Obramba Rogaške je stala visoko in Barnabas jo je izigral z lepo podajo.

Tom Kljun je imel potem prazna vrata, kar je s pridom izkoristil in zaključil za 2:0. Pet minut kasneje je bil Kljun asistent ob zadetku Barnabasa, s tem pa se nočna mora Rogaške še ni končala, kajti Barnabas je še enkrat meril v polno za 4:0.

Obramba Rogaške je stala visoko, Barnabas pa je bil spet ostamljen in po odličnem predložku je pobegnil po desni ter silovito zaključil za 4:0. Žarek upanja je za ekipo trenerja Oskarja Drobneta posijal v 63. minuti, ko je na 4:1 znižal Patrik Mijić, hrvaški napadalec ima na svojem računu zdaj že 10 zadetkov v Prvi ligi, kar je odlična statistika.

Ne gre seveda spregledati, da se je Mijić Rogaški pridružil šele v januarskem oknu za prestope – zelo hitro se je vklopil v ekipo.

Rogaška je v drugem polčasu sicer igrala precej bolje kot v prvem, toda več kot častnega zadetka ni zmogla in končalo se je ob zmagi Aluminija s 4:1. Kidričani so se z zmagi spet vključili v borbo za obstanek, zadnji krog bo letos še hudo napet.

Aluminij bo v zadnjem krogu igral z Domžalami, Rogaška pa proti Muri. Slatinčane sicer čaka še finale pokala proti Gorici.