24.11.2019, ob 17:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 2.000 | Sodnik: Rade Obrenović
Aluminij 0:2 Maribor
0 : 1 4' Luka Zahović
0 : 2 57' Amir Dervišević
Rezultati 18. kroga

Maribor zmagoslavno iz Kidričevega, prvi domač poraz Aluminija

Uredništvo 24. november 2019 0 Komentiraj
Amir Dervišević je svoj povratek v začetno enajsterico proslavil še s prvim zadetkom v sezoni. (foto: pigac.si)
Po prvem domačem porazu Celjanov je danes prvi domač poraz doživel še Aluminij. Maribor je po porazu v Sežani opazno dvignil formo, današnja zmaga je bila že četrta po vrsti.
Ta konec tedna sta v slovenskem državnem prvenstvu padli kar dve trdnjavi. V soboto so  Celjani proti Olimpiji doživeli prvi domač poraz v sezoni, v nedeljo pa je prvič pred svojimi gledalci – teh se je zbralo kar dva tisoč – padel še Aluminij. Tudi Aluminijev niz je prekinil izrazit favorit, ki pa se je moral za zmago kljub temu močno potruditi.

Srečanje se je za Maribor začelo sijajno, saj so ledino proti ekipi z najboljšo obrambo v ligi prebili že v četrti minuti. Rok Kronaveter je v kazenskem prostoru našel Luko Zahovića, ta pa je ob ne najbolj bleščečem posredovanju domačega vratarja Luke Janžekovića žogo s konicami prstov poslal v mrežo. Aluminij je po prejetem zadetku pogumno krenil po izenačenje, blizu pa je bil že v enajsti minuti, ko je Matic Vrbanec dobro ogrel Jasmina Handanovića. Aluminij je pretil še naprej, a strel Anteja Živkovića in Ilije Martinovića nista našla poti v mrežo.  Maribor razen zadetka v prvem polčasu ni pokazal veliko, edina omembe vredna priložnost je pripadla Jasminu Mešanoviću, ki je streljal čez gol.

V drugem polčasu je Maribor uspešno ohranjal prednost, srečanje pa se je prelomilo v 57. minuti, ko je padel eden najbolj neverjetnih zadetkov sezone. Amir Dervišević je iz kota žogo v visokem loku usmeril proti domačemu golu, ob slabi reakciji Janžekovića pa je ob osuplosti domačih in deliriju gostujočih navijačev ta končala v mreži. Aluminij se tudi po zaostanku z 0:2 ni predal, a je tokrat zatajila učinkovitost. Mihael Klepač je zapravil kar tri lepe priložnosti, nenatančen pa je bil tudi Nikola Leko. Maribor bi kljub temu lahko slavil še z višjo razliko,a je v sodnikovem podaljšku Janžeković ustavil dva poizkusa Rudija Požega Vancaša.

Maribor bo na predzadnji tekmi v jesenskem delu prvenstva gostil Triglav, Aluminij pa se bo podal na gostovanje v Sežano.