Uredništvo    11. marec 2018
1. SNL, 22. krog

Džinić odločil v Kidričevem

Na zadnji tekmi 22. kroga so Celjani v gosteh z 2:1 premagali Aluminij in se veselili druge zaporedne zmage, s katero so se utrdili na petem mestu prvenstene lestvice. Junak je bil Elvedin Džinić.
1 : 2
Aluminij: Matija Kovačić, Denis Šme, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Ilija Martinović, Siyar Kepir (od 53. Alen Krajnc), Dejan Petrović, Rok Kidrič (od 57. Kruno Ivančić), Marko Nunič, Matic Vrbanec (od 66. Christopher Makengo), Mario Jurčević.
Trener: Oliver Bogatinov
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek, Amadej Brecl, Elvedin Džinić, Lovro Cvek, Jan Andrejašič (od 70. Luka Žinko), Dušan Stojinovič, Rudi Vancaš Požeg, Nino Pungaršek (od 81. Fedor Predragović), Jucie Lupeta, Dario Vizinger (od 85. Tilen Pečnik).
Trener: Dušan Kosić
Na zadnji tekmi 22. kroga so Celjani v gosteh po preobratu z 2:1 premagali Aluminij in se veselili druge zaporedne zmage, s katero še naprej ostajajo v igri za četrto mesto in uvrstitev v evropske pokale.

Kmalu po začetku srečanja je Aluminij povedel in sicer je po podaji Josipa Zebe z glavo meril Marko Nunić, žoga pa se je od Amedeja Brecla odbila v gol Metoda Jurharja. V nadaljevanju polčasa so imeli gostitelji še tri sijajne priložnosti za povišanje vodstva, a je v vseh primerih zatajila realizacija. Najprej je Jurhar v 31. minuti sijajno obranil strel Nunića z roba kazenskega prostora, v naslednjih dveh minutah pa sta bila zelo blizu še Dejan Petrović in Matic Vrbanec. V 35. minuti se je Celjanom ponudila izjemna priložnost za izenačenje, ko je v kazenskem prostoru Denis Šme nepravilno zaustavil Jucieja Lupeto. Z bele točke je meril Rudi Požeg Vancaš, a je vratar Aluminija Matija Kovačić njegovo namero prebral in strel obranil. Isti vratar se je izkazal tudi pet minut kasneje, ko je z 20 metrov nevarno meril Janez Pišek.

V prvi akciji drugega polčasa se je zgodil eden prelomnih trenutkov obračuna. Domači branilec Nemanja Jakšić je na golovi črti strel Celjanov zaustavil z roko, za kar si ji prislužil direktni rdeči karton. Drugo celjsko enajstmetrovko je izvajal mladi Pišek, ki je zadel v polno in se veselil svojega drugega zadetka v sezoni.

Z igralcem več so Celjani prevzeli pobudo in bili v nadaljevanju polčasa nevarni preko Pungerška in Džinića, v 73. minuti pa je bil še posebej blizu Lupeta, ki z desetih metrov ni uspel premagati vnovič izvrstnega Kovačića.

Celjani so se do zmage dokopali v 86. minuti, ko je po podaljšani žogi najvišje skočil Džinić in poskrbel za celjsko slavje v Kidričevem.  Celjani bodo sezono nadaljevali v sredo, ko bodo doma gostili Triglav, Aluminij pa bo v četrtek gostoval v Novi Gorici.