23.10.2021, ob 17:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 200 | Sodnik: Martin Matoša
Aluminij 0:1 Celje
0 : 1 43' Ivan Božić
14. krog - vsi rezultati

Celjani se počasi prebijajo proti mestom, na katerih so se videli pred začetkom sezone

Uredništvo 23. oktober 2021 0 Komentiraj
Ivan Božić je odločil obračun v Kidričevem. (foto: pigac.si)
Celjani so pod vodstvom Simona Sešlarja uspeli preobrniti rezultatsko krivuljo. V Kidričevem so zabeležili drugo zaporedno zmago, tudi tokrat so slavili z minimalno razliko.
Celjani so upoštevajoč vložek pred pričetkom sezone zagotovo merili na mesta v zgornji polovici lestvice, z dolgo zamudo pa se zdaj počasi vendarle bližajo želenim mestom in zmanjšujejo zaostanek za vodilnimi. Po zmagi proti Bravu so v gosteh premagali tudi Aluminij, kar pomeni, da so pod vodstvom Simona Sešlarja na prvih štirih tekmah zabeležili dve zmagi in dva remija.

Prvi polčas je ponudil suhoparen in preračunljiv nogomet, v katerem velja pred zadetkom omeniti le akcijo iz 40. minute, v kateri je Žan Medved meril mimo vratnice. Tri minute kasneje  se je po dolgi podaji Žana Zaletela Ivan Božić sam znašel pred domačim vratarjem Luko Janžekovičem, izkoristil priložnost in dosegel svoj peti zadetek v letošnji sezoni.

V peti minuti nadaljevanja je vratar Celja dobro posredoval po strelu Klemena Bolhe, do izteka tekme, ki jo gre čim prej pozabiti, pa velja omeniti še akcijo iz 81. minute, v kateri je Janžkovič dobro posredoval po strelu Esterja Soklerja.

Aluminij bo v 15. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Domžalah, Celjani pa bodo gostili Muro.