20.10.2019, ob 16:30 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 400 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 20. oktober 2019 0 Komentiraj
Aluminij je Bravu nasul kar pet golov. (foto: uradna spletna stran kluba)
Nogometaši Aluminija sezono nadaljujejo v ritmu za uvrstitev v Evropo, ta konec tedna pa so dokazali, da znajo tudi do vrha napolniti mrežo svojih tekmcev. Na nepravem mestu se je znašel ljubljanski Bravo.
Aluminij je na zadnji tekmi štirinajstega kroga izkoristil spodrsljaja Maribora in Mure ter se v velikem slogu – z najvišjo prvenstveno zmago sezone – zavihtel na drugo mesto prvenstvene lestvice. Aluminij je bil ves čas precej boljši tekmec, zato visoka zmaga še zdaleč ni bila naključje – prvi zadetek je padel v 24. minuti, ko je z leve strani zvito podal Jure Matjašič, v kazenskem prostoru pa se je dobro znašel Alen Krajnc. V 30. minuti so šumarji vodili že z 2:0, ko je sprva streljal Ante Živković, vratar Brava Vekić pa je žogo odbil le do Nikole Leka, ki je zadel v polno.

Aluminij je v drugem polčasu nadaljeval začeto delo in polnil mrežo bledih gostov iz Ljubljane. V 63. minuti  je po desni strani prodrl Živković in s strelom ob bližnji vratnici zadel za vodstvo Aluminija s 3:0. Šest minut kasneje je hitronogi Krajnc kot vlak zdrvel mimo Darka Zeca in dosegel četrti zadetek za svoje moštvo, kmalu zatem pa bi Živković lahko dosegel že peti zadetek, a je Vekić njegov strel uspel ubraniti. Bravo je častni zadetek dosegel v 78. minuti , ko je po podaji Mustafe Nukića zadel Gal Primc, končni izid tekme pa je v sodnikovem dodatku postavil Mihael Klepač in potrdil izjemno zmago Aluminija s 5:1.

Aluminij bo  v 15. krogu v soboto gostoval pri Olimpiji, Bravo pa bo dan pozneje gostoval v Domžalah.