9.8.2019, ob 17:30 | Štadion: Športni park Šiška | Gledalcev: 650 | Sodnik: Bojan Tkalčič
Bravo 0:1 Aluminij
0 : 1 49' Luka Štor
Rezultati 5. kroga

Aluminij prevzel vodstvo na lestvici!

Uredništvo 9. avgust 2019 2 Komentiraj
Aluminij je sijajno krenil v novo sezono (foto: NK Aluminij)
Aluminij iz Kidričevega je v novo sezono krenil še bolj odločno kot v prejšnji sezoni, sijajno uverturo pa je nadaljeval tudi v Ljubljani, kjer je z novim golom Luke Štora premagal novinca v ligi.
Le kdo bi si mislil oziroma upal napovedati, da bo Aluminij iz Kidričevega tako odločno krenil v novo sezono in po še nepopolnem petem krogu prvenstva zasedal celo sam vrh prvenstvene lestvice. Šumarji so na prvi tekmi kroga gostovali v Ljubljani pri novincu v ligi Bravu, z minimalno zmago pa so za eno točko prehiteli ljubljansko Olimpijo, ki bo v nedeljo gostovala v Velenju.

Bravo je v šesti minuti zapretil preko Ibrahima Mensaha, v ne preveč zanimivem prvem delu igre pa si nobena od obeh ekip ni priigrala omembe vredne priložnosti za zadetek.

V peti minuti nadaljevanja se je mreža le zatresla, za to pa je bil vnovič kriv Luka Štor, ki je zadel po zelo precizni asistenci Dejana Petroviča z desne strani. V nadaljevanju tekme je prevladoval Aluminij, ki je imel preko Vrbanca, Petroviča in Matjašiča še nekaj priložnosti za povišanje vodstva, na koncu pa so gostje celo trepetali za zmago, saj so morali zadnjih deset minut odigrati brez Stanleyja Amuzieja, ki je prejel dva rumena kartona.

Aluminij bo v naslednjem krogu gostil Olimpijo, Bravo pa se bo na drugi zaporedni domači tekmi meril z Domžalami.