27.4.2019, ob 17:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 100 | Sodnik: Rade Obrenović

Uredništvo 27. april 2019 0 Komentiraj
Jure Matjašić je bil režiser preobrata Aluminija proti Triglavu. (foto: uradna spletna stran kluba)
Aluminij je v drugem polčasu z dvema goloma Jureta Matjašiča strl odpor kranjskega Triglava in se začasno zavihtel na četrto mesto prvenstvene lestvice.

V Kidričevem si je obračun Aluminija in Triglava ogledalo skromnih 100 gledalcev, ki so videli precej zanimivo nogometno predstavo, v kateri so točke ostale doma. V prvem polčasu je bolje začel Triglav, ki je zapretil preko Aleša Mertlja, tik pred koncem polčasa pa je padel zadetek, ki ga je po podaji Luke Majcna s prefinjenim strelom dosegel David Tijanić. Zadnji izdihljaji polčasa so sicer poskrbeli za še nekaj vznemirjenja, saj je sprva Elvir Maloku zapravil priložnost za izenačenje, nato pa se je izkazal še domači vratar Janžeković, ki je s parado izbil odličen strel Kristjana Arha Česna iz prostega strela.

V šesti minuti nadaljevanja so šumarji izenačili. Po podaji Dejana Petroviča se je dobro znašel Jure Matjašič, po izenačenju pa so sledile minute Triglava, ki je imel preko Majcna, Žurge in Udoviča kar tri priložnosti za novo vodstvo. V 77. minuti je Aluminij srečanje povsem obrnil na glavo in sicer je po podaji Malokuja še drugič zadel Matjašič in tako postavil  piko na svoji najboljši predstavi, odkar se je v Slovenijo vrnil iz Združenih držav Amerike.

V 83. minuti je imel mladi češki napadalec Aluminija Marcel Čermak meril mimo vrat, Triglav pa je imel zadnjo priložnost preko svojega najboljšega strelca Luke Majcna, a je Janžekovič njegov strel z glavo brez večjih težav ukrotil.