
Felix Nmecha (foto: Getty Images)
Bosta kmalu oba brata Nmecha igrala v Premier League? Če se bo zgodilo, si bosta tudi oba v prihodnji sezoni delila slačilnico z reprezentantom Slovenije.
Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu
Dodajte Nogomanio med priljubjene vire v Google News in
prejemajte najpomembnejše nogometne novice med prvimi.
Felix Nmecha ima za seboj zelo dobro sezono pri Borusii Dortmund, veliko pa je pokazal tudi v prvih dveh krogih mundiala, saj je v dresu Nemčije prispeval gol in dve asistenci. Njegove delnice rastejo v nebo in največji klubi v Evropi se tega dobro zavedajo. Interes za 25-letnega vezista iz Hamburga je izrazil tudi angleški Manchester United.
Ni skrivnost, da si rdeči vragi želijo okrepitve za sredino igrišča - ali dveh - in o zanimanju za Nmecho poroča tudi dobro obveščeni Patrick Berger.
Edina težava? Manchester United še zdaleč ni edini v vrsti, poleg tega je Nmecha prejšnji mesec podpisal svežo pogodbo v Dortmundu in na Borussio je posledično vezan še do poletja 2030. Igralec je ocenjen na 50 milijonov tržne vrednosti, toda Nemci bodo zahtevali bistveno več.
Nmecha je mladinski produkt Manchester Cityja in pred leti je igral za U19 izbrano vrsto Anglije. Rodil se je sicer v Hamburgu, iz Cityja se je leta 2021 preselil v Wolfsburg, dve leti kasneje pa ga je BVB odkupila za 30 milijonov evrov odškodnine. Felix ima še starejšega brata Lukasa Nmecho, ki igra kot napadalec in je soigralec Jake Bijola pri Leedsu.
V povezavi s Felixom Nmecho se letos poleti omenja tudi Liverpool, Bayern, Chelsea, Manchester City, Real Madrid in še kdo bi se našel.