Bundesliga

Zmešnjava zaradi VAR-a v Mainzu

Uredništvo 17. april 2018 6 Komentiraj
Pomembna tekma Bundeslige med Mainzem in Freiburgom se je končala z zmago domačih z 2:0, svet pa je obkrožila zaradi dosojene enajstmetrovke že po odpiskanem koncu prvega polčasa.
Zadnja tekma 30. kroga nemške Bundeslige med Mainzem in Freiburgom, ki se borita za obstanek med nemško nogometno elito, bo šla v zgodovino nogometa v deželi štirikratnih svetovnih prvakov. Na njej se je namreč zgodil primer, ki je verjetno precedens na najvišji nogometni ravni.

Glavni sodnik tekme Guido Winkmann je namreč dosodil enajstmetrovko za domače po odpiskanem koncu prvega polčasa! Razlog za to pa je sistem VAR (video assistant referee), ki je Winkmannu omogočil, da je situacijo okoli igre z roko gostujočega branilca Kempfa lahko po ogledu posnetka označil kot vredno enajstmetrovke.

Nogometaši Mainza, predvsem pa Freiburga so sicer po koncu polčasa že odšli proti slačilnicam, a se iz tunela po sodnikovi odločitvi morali vrniti. Argentinec Pablo De Blasis je strel z bele točke zanesljivo izvedel in Mainz je tako več kot pet minut po (prvem) zadnjem sodniškem žvižgu prvega polčasa prešel v vodstvo in tekmo na koncu dobil z 2:0.

17.4.2018, 15:05
Boljše to, kot pa tisto, kar se je zgodilo na tekmi Real - Juventus in kar se dogaja po tekmi (grožnje sodniku).
0
0
ilovecocktails.si
17.4.2018, 16:46
Potreben ampak napačno realiziran sistem.
0
0
darre
17.4.2018, 19:39
Posnetek bi moral biti na velikem ekranu, ne pa da sodnik hodi k stranski liniji in nekaj na skrivaj gleda
0
0
liverb545
17.4.2018, 20:18
Satko tisto kar se je zgodilo na tekmi Real-Juventus tut VAR nebi rešu ker je blo na meji! Fore ja bla teža tekme, kriterij čez celotno tekmo in to je fora zakaj so mnenja glede 11m deljena. Brez dvoma na prvenstveni tekmi 24. krog je 11m čista kot solza ... zadnja minuta tekme za polfinale lige prvakov ... no tuki si pa Juve ni zaslužu tege ker spet prekršek je bil tak da ga 50% sodnikov sigurno nebi dosodilo. Darre ... napaka!!! vsake oči imajo svojeg malarja! Zaradi same varnosti na štadionih (igralcev, gledalcev in sodnikov) namenoma ne predvajajo počasnih posnetkov (offside, gol, kot ipd...). Si predstavljaš da bi mel posnetek na tekmi Real-Juve kjer je bla 11m 50:50??? folku bi se zmešal in kdo bo pol nadzoroval podivjane navijače??
0
0
retropil
18.4.2018, 07:07
kakšnih 50:50? penal je bil čist kot solza. tekma se pa igra vseh 90 minut, ne le od 15 do 80.
0
0

6

Milanič: Ne iščem opravičila. Odstop? S tem sem zaključil

kbm
19.9.2019, 10:50
"Ta" Koper bi tudi Olimpijo "nabrisal", o tem ni dvoma. Čestitke Kopru, posebej še staremu mačku Daretu.

10

Rezultat je slabši od prikazanega, Zvezda poražena na Allianz Areni

CouchCoach
19.9.2019, 10:51
kaj bi bilo če bi bilo... 3:0 pri gostovanju na bavarskem ne bi rekel da je taka katastrofa. js sm rekel pred tekmo da vse manj kot 4 razlike je super. razlika v kvaliteti je astronomska. Škoda za 2 in tretji gol, ki bi se ob koncentraciji lahko preprečila. Na drugi strani pa 3 solidne šanse, Jander drugega kot hitrosti v nogah nima samo kaj pa pričakovat od levega beka :)) škoda da Marinov strel ni končal v golu, me zanima kako bi se tekma odvijala po rezultatu 1:1 v neki 75 minuti... mam pa občutek da Marinu manjka tekmovalnih tekem, v prvenstvu ga sploh še v kadru ni bilo... s tem počivanjem mislim da mu bo Milojević samo škodil...