Zmagi Ajaxa in Feyenoorda

Uredništvo 16. april 2017 0 Komentiraj
(foto: /)
Feyenoord je pred svojimi navijači z 2:0 premagal Utrecht in zadržal razliko pred Ajaxom, ki je zaostajal proti Heerenveenu, a se nato vrnil s kar petimi zadetki.
Na Nizozemskem bodo o naslovu prvaka odločali zadnji trije krogi. Vodilni Feyenoord je ta konec tedna doma z 2:0 premagal Utrecht, za pomembno zmago pa sta poskrbela Jens Toornstra in Eljero Elia. Feyenoord ima tri tekme pred koncem sezone še naprej točko prednosti pred Ajaxom, ki v zadnjih tednih kaže odlično strelsko formo. Varovanci Petra Bosza (na sliki) so ta konec tedna gostili Heerenveen in ga po začetnem šoku in zadetku v osmi minuti na koncu zanesljivo premagali s 5:1. Med strelce se je vpisalo kar pet različnih nogometašev in sicer Nick Viergever, Matthijs de Ligt, Davy Klaasen, Kasper Dolberg in David Neres.

Iz bitke za naslov je po vsej verjetnosti dokončno odpadel PSV iz Eindhovna, ki je v soboto gostoval v Haagu in se z domačim ADO razšel zgolj z remijem 1:1. Aktualni prvaki tako tri kroge pred koncem za vodilnim Feyenoordom zaostajajo kar za sedem točk.

Do izteka sezone ima na papirju bolj ugoden razpored Feyenoord, ki se bo pomeril z Vitessejem v gosteh, Excelsiorjem v gosteh in za konec s Heraclesom doma. Ajax v naslednjem krogu čaka gostovanje pri PSV, nato bo doma gostil Go Ahead Eagles, v zadnjem krogu pa bo gostoval pri Willem II. Amsterdamčani bodo imeli vmes še obveznosti v Evropi, kjer so na dobri poti k uvrstitvi v polfinale evropske lige.