4.12.2019, ob 15:45 | Štadion: Športni park | Sodnik: Mihael Antić
6 : 1 69' Qendrim Hasanaj
David Flakus Bosilj 84' 7 : 1
David Flakus Bosilj 89' 8 : 1
Rezultati 20. kroga

Zmaga nad Mariborom je preteklost, Aluminij poskrbel za pravo katastrofo Triglava

Uredništvo 4. december 2019 0 Komentiraj
Nikola Leko je bil med strelci za Aluminij. (foto: uradna spletna stran kluba)
Triglav se je v Mariboru, kjer je porazil prvake, očitno uspaval. Današnje gostovanje v Kidričevem se je za Kranjčane končalo naravnost katastrofalno. Prejeli so več kot pol ducata golov.
Pričakovali bi, da bodo nogometaši Triglava skušali nadgraditi odmevno zmago proti Mariboru iz prejšnjega kroga, toda Aluminij jim tega ni dovolil. V Kidričevem je danes padalo kot v najhujšem nalivu, le da so padali goli. Že v sedmi minuti je vodstvo domačim zagotovil Klepač. Manj kot deset minut pozneje je Leko, po podaji Vrbanca, s prvim golom danes zadel za 2:0. Leko je v prvem polčasu zadel še enkrat, prvi del igre pa se je končal z izidom 4:0.

Zmaga je bila že pod streho. Vseeno pa so se zadetki nadaljevali. Mreža gostov se je kar tresla in tresla. Spet je zadel Klepač, pa Živković in Hasanaj. Nato pa je mladi Flakus Bosilj zabil še dva gola, tako da se je tekma končala z za Triglav sramotnim izidom 8:1. Aluminij pa je uspešen prvi del sezone končal z rekordno zmago sezone.