Liga Europa

Zgodovinski uspeh Domžal!

Uredništvo 3. avgust 2017 63 Komentiraj
(foto: nkdomzale.si)
Domžale 2, Freiburg NULL!! Domžale so s fanastično predstavo premagale nemškega prvoligaša in se senzacionalno uvrstile v playoff kvalifikacij za uvrstitev v evropsko ligo. Strelca Ibričić in Bizjak, Dobrovoljc stresel prečko!
 - Kvalifikacije za uvrstitev v Ligo Europa, 3 krog:

Povratna tekma

DOMŽALE 2:0 FREIBURG
Ibričić 50. (11m), Bizjak 59,
Stadion: Stožice v Ljubljani. Gledalci: 5.136. Sodnik: A. Boucaut. (BEL). Rumeni kartoni: Žužek, Milič, Vetrih; Stenzel, Soyuncu, Kempf
Naprej Domžale z 2:1.

DOMŽALE: Milić, Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Klemenčič, Husmani, Vetrih, Ibričić (od 90. Gnezda Čerin), Bizjak (od 78. Ožbolt), Firer (od 71. Žužek). Trener: Simon Rožman

FREIBURG: Schwolow, Ignjovski (od 56. Haberer), Gunter, Lienhart, Stenzel, Soyuncu (od 63. Kempf), Abrashi, Frantz (od 85. Kleindienst), Hofler, Petersen, Niederlechner. Trener: Christopher Schreich

Domžalčani so v Stožicah pred dobrimi pet tisoč gledalci pričakali nemški Freiburg, ki je bil v Ljubljani deležen precej številčne navijaške podpore. V tekmo je nekoliko bolje krenil Freiburg, ki je v tretji minuti zapretil preko svojega najnevarnejšega igralca Floriana Niederlechnerja, Domžale pa so vrnile že štiri minute kasneje, ko je po levi strani lepo prodrl Lovro Bizjak in z dobrih dvajsetih metrov meril čez gol.

Sledilo je obdobje enakovredne igre na sredini igrišča, ki jo je presekala prva velika priložnost Domžal v 20. minuti igre. Balkovec je na levi strani zaposlil Bizjaka, ta pa je žogo lepo spustil na noge Amedeju Vetrihu, ki je z ugodnega položaja meril mimo vrat. Domžale so bile naslednjič nevarne v 26. minuti po novi akciji Bizjaka, zaključek prvega dela pa je pripadel Freiburgu, ki je dvakrat nevarno zapretil preko Niederlechnerja.

Drugi polčas se je za Domžale začel naravnost sanjsko. V tretji minuti nadaljevanja je Matija Širok kot brzovlak krenil po desni strani in prodrl v kazenski prostor, kjer ga je gostujoča obramba ustavila s prekrškom.  Z bele točke je zalet vzel največji rutiner v domžalskih vrstah Senijad Ibričić, ki je tudi nocoj demonstriral, kako veliko pridobitev predstavlja za domžalsko moštvo. Nekdanji reprezentant BiH je meril v levi spodnji kot in Domžale popeljal v vodstvo ter napovedal večer, ki bo z zlatimi črkami vpisan v zgodovino domžalskega kluba.

Sledila je reakcija Freiburga in dve zaporedni priložnosti strelca zadetka iz prve tekme Nilsa Petersena. V 54. minuti je njegov strel z 18 metrov za malo zgrešil desno vratnico, še bližje pa je bil dve minuti kasneje, ko se je po napaki Mihe Blažiča sam prebil do domžalskih vrat, a je Dejan Milić preprečil najhujše.

V 59. minuti so Domžale dosegle malodane popoln zadetek. Zeni Husmani je na sredini začel akcijo in podal na levo stran do Ivana FIrerja, ta pa je poslal nizek predložek pred gol Freiburga, kjer je odlično reagiral nocoj izjemni Lovro Bizjak in Domžale popeljal v vodstvo z 2:0. Milić je znova opravil svoje delo pet minut kasneje po strelu branilca Gunterja, nato pa sta sledili še dve fantastični priložnosti Domžal. V 68. minuti je vratar Freiburga Schowolow z izjemno parado ubranil strel Ibričiča s prostega strela, že v naslednjem napadu pa je kotu Gabru Dobrovoljcu veselje preprečila prečka.

V zadnjih petnajstih minutah je Freiburg stopnjeval pritisk, a je jeklena domžalska obramba na čelu z vnovič izvrstnim Miličem zdržala pritisk in spisala enega največjih evropskih uspehov slovenskega nogometa vseh časov.