Zgodba, ki orosi oko

Uredništvo 22. marec 2016 1 Komentiraj
Komaj 24-letni nemški branilec Stefan Thesker je zbolel za rakom na modih. Ni se vdal. Z boleznijo je sklenil ostro obračunati in to tudi storil, zdaj pa se je vrnil še na igrišča in zabil dva gola!

Nemški branilec Stefan Thesker do nedavnega, odkar nogomet igra profesionalno, sploh še ni dosegel gola. Nekdanji gojenec Schalkejeve nogometne šole, ki je že kot zelo mlad odšel v nizozemski Twente, je trenutno pod pogodbo pri nemškem drugoligašu Greuther Fürthu, a je posojen že omenjenemu Twnteju. Nekdanji nogometaš Hoffenheima in Hannovra je pred slabima dvema mesecema, po povratku v Twente, mislil, da se mu bo sesul svet. Zdravniki so ga namreč soočili z neprijetno diagnozo - rak na modih.

Štiriindvajsetletni Thesker, ki je pred leti odigral tudi nekaj tekem za mlado nemško izbrano vrsto, se je sklenil boriti. Po začetku terapij so ga zdravniki razveselili z optimističnimi izvidi, ki so mladega nogometaša dvignili tudi na igrišču. Začel je igrati za Twente in minuli konec tedna doživel sanjsko tekmo. Pri Twenteju je gostoval AZ in vodil z 1:0, ko je domači trener v 70. minuti v igro poslal Theskerja. Usoda je hotela, da se nemški branilec izkaže in se tudi je. Zabil je namreč dva gola, tekma pa se je končala z rezultatom 2:2.

Navijači Twenteja so s svojim herojem uspeh znali proslaviti.