4.12.2012, ob 20:45 | Štadion: San Siro | Gledalcev: 29.508 | Sodnik: Tony Chapron (FRA)
Milan 0:1 Zenit
0 : 1 35' Danny
Rezultati 6. kroga

Zenit prvič slavil v Italiji

Uredništvo 4. december 2012 4 Komentiraj
Zenit iz Sankt Peterburga je z zadetkom Portugalca Dannyja v gosteh premagal Milan ter se s svojo prvo zmago na italijanskih tleh uvrstil v evropsko ligo.
Na San Siru je Milan zadnjo tekmo skupinskega dela lahko odigral neobremenjeno, saj si je že v petem krogu z zmago v Bruslju zagotovil napredovanje. Zenit je na drugi strani bil bitko z Anderlechtom v evropski ligi, zato je Luciano Spalletti v ogenj poslal vse najboljše moči z izjemo poškodovanega Aleksandra Keržakova. V prvem polčasu smo videli razgiban nogomet brez nevarnejših priložnosti, Zenit pa je zlata vredni zadetek za nadaljevanje evropske avanture dočakal v 35. minuti, ko je razigrani Portugalec Danny ukradel žogo po intervenciji Massima Ambrosinija in goste popeljal v vodstvo. Tri minute kasneje je Bojan Krkić s škarjicami skušal kopirati junaka iz Bruslja Philippeja Mexesa, nova priložnost za izenačenje pa je splavala po vodi v 45. minuti, ko je Giampaolo Pazzini z glavo za las meril mimo vrat.

V 54. minuti je Vjačeslav Malafejev ubranil nov nevaren poskus Pazzinija, v nadaljevanju drugega polčasa pa je osmešil zadnje čase neprepričljivi Kevin-Prince Boateng, ki je z ugodnega položaja žogo poslal visoko pod oblake. Milan je imel naslednjo priložnost za izenačenje v 83. minuti, ko je Robinho sprva nakazal podajo s peto, nato pa meril proti vratom Malafevaja, a mu je do veselja zmanjkalo le nekaj centimetrov.

Zenit je prvič v svoji zgodovini slavil na italijanskih tleh ter tako bledo evropsko sezono rešil z vstopnico za evropsko ligo, Milan pa v osmini finala tekmovanja nedvomno čaka nadvse zahtevna naloga, saj v dosedanjem poteku skupinskega dela navkljub napredovanju ni prepričal.