
David Raya se je pri Brentfordu razvil v enega najbolj cenjenih vratarjev v Premier League. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Angleški prvoligaški malček bo moral svojega zvezdnika v poletnem prestopnem roku prodati, sicer bi lahko naslednje leto odšel kot prost nogometaš. Zanimanja zanj ne bo manjkalo.
David Raya zadnja leta velja za enega najboljših vratarjev v Premier League. Čeprav je član Brentforda, je že zbral tudi dva nastopa za člansko izbrano vrsto Španije. Zadnja poročila iz Anglije trdijo, da 27-letni Španec ne želi podaljšati pogodbe z Londončani, želi si prestopa v konkurenčnejšo ekipo. Na trenutne delodajalce je vezan še do konca prihodnje sezone in letos poleti bo torej zadeva že zrela za prestop.
Trenutno je David Raya ocenjen na 25 milijonov evrov tržne vrednosti, pri Brentfordu pa pričakujejo, da bodo s prodajo zaslužili vsaj 40 milijonov. V preteklosti se ga je povezovalo tudi z Barcelono in Manchester Unitedom, prav gotovo pa se bodo poleti zanj ogreli tudi nekateri drugi evropski velikani, ki bodo morda iskali novega čuvaja mreže. Doslej je sicer praktično celotno kariero preživel na otoku.
Prve nogometne korake je prehodil v domovini pri klubu UE Cornellà, toda že kot mladinec se je preselil k Blackburnu, kjer je preživel sedem let, preden se je za dobre tri milijone evrov odškodnine preselil v vrste Brentforda. Za čebelice je doslej zbral 153 nastopov v vseh tekmovanjih, 51-krat pa je uspel svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno. Raya je rojeni Katalonec, njegova družina prihaja iz Barcelone.