Zaradi gneče odšel v 83. minuti

Uredništvo 10. marec 2017 0 Komentiraj
Glavni sodnik Deniz Aytekin, nogometaši Paris Saint-Germaina, ... Na Camp Nouu je bilo v sredo zvečer veliko osmoljencev, morda največji pa je bil nek nizozemski navijač.
Za vstopnico v osmi vrsti na stadionu Camp Nou je odštel veliko denarja, natančneje 105 evrov, vzel si je tudi daljši dopust, da si je lahko ogledal povratni obračun osmine finala Lige prvakov. Barcelono je čakala na videz nemogoča naloga, zaostanek z 0:4 s prve tekme proti Paris Saint-Germainu je morala spreobrniti v zmago, ki jo je v živo pospremil tudi Rotterdamčan Cris Rolandus. A le do 83. minute, saj se je ustrašil množice 90.000 ljudi.

"Odšel sem v 83. minuti, da bi ušel gneči. Pogledal sem na semafor in menil, da je vsega konec, zato sem si rekel, da je bolje oditi prej in se izogniti silni gneči. Saj je bilo 90.000 ljudi na stadionu ..." je svojo zgodbo razkril Rolandus. Na njegovo smolo je po petih minutah po odhodu s sedeža zaslišal glasen krik s stadiona: Neymar je s prostega strela zadel za 4:1, a ga to ni preveč zaskrbelo.

"Ko sem bil že izven stadiona, sem slišal, da je Neymar zadel za 4:1. Pomislil sem: 'Lepo, a ni več časa za še dva gola, zato mi ne bo za nič žal. Mama, oče in prijatelji so mi pošiljali sporočila, da mi zavidajo, ker takšen spektakel gledam v živo, nisem pa imel srca, da bi jim rekel, da sem - odšel. Šesti gol (Sergija) Roberta sem videl skozi okno bara. Vstopnico sem kupil pred enim mesecem in zanjo odštel 105 evrov.

"Po tem, ko je PSG zmagal s 4:0, bi se skoraj zjokal. Kdo bo gledal povratno tekmo, na kateri Barcelona nima nikakršnih možnosti? In tako sem zapustil stadion. In veste, kaj je najhuje? Ko je Roberto zabil gol, je tekel ravno v moji smeri, jaz pasem bil v osmi vrsti v kotu, proti kateremu je tekel po tem, ko je zadel. Res sem nor, povsem sem šokiran. Celo noč sem gledal v nebo. Od Camp Noua do mojega stanovanja je bilo peš 40 minut, po tekmi pa sem do tja hodil več ur."

Podobno nespametno je ravnal navijač v spodnjem posnetku, ki je že pokopal Barcelono pred stadionom, nato pa zaslišal slavje po golu Roberta v 95. minuti: