12.8.2020, ob 21:00 | Štadion: Estadio da Luz | Sodnik: Anthony Taylor (ANG)
1 : 2 93' Eric Maxim Choupo-Moting
Rezultati Četrtfinala

Žalosten konec za Atalanto: Ni konec, dokler ni konec

Uredništvo 12. avgust 2020 15 Komentiraj
Neymar in Kylian Mbappe sta v končnici tekme le strla odpor sijajne ekipe Atalante. (foto: Getty Images)
Atalanta je že štela minute do zgodovinske uvrstitve v polfinale lige prvakov, nato pa je zgodil čudežen preobrat Paris Saint Germaina, ki je v sodnikovem dodatku zabil dva gola in končal sanje ekipe in nesrečnega Bergama.
Četrtfinalni spektakel v Lizboni se je začel z enigmatičnim parom, ki je več mesecev zastavljal veliko vprašanje – bo Atalanta uspela izkoristiti dejstvo, da je njen favorizirani rival že sredi marca 'izpadel' iz rednega tekmovalnega pogona?

PSG je srečanje začel brez superzvezdnika Kyliana Mbappeja, v skladu z napovedmi pa je manjkal tudi odlični vezist Marco Verratti. Oslabljena je bila tudi Atalanta – naš as Josip Iličić je trenutno izven pogona, manjkal pa  je tudi odlični vratar Pierluigi Gollini, ki je zaradi poškodbe svoje mesto prepustil Marcu Sportiellu.

Srečanje se je začelo tako, kot bi pričakovali od ekip, ki pregovorno igrata izjemno ofenziven nogomet. Že v drugi minuti je po podaji Duvana Zapate nevarno streljal Papu Gomez, le nekaj trenutkov kasneje pa je sledila velika napaka v obrambi Atalante, po kateri je imel Neymar prosto pot do italijanskih vrat. Brazilec je prišel do idealnega položaja za strel, a se pri zaključku zares ni proslavil. V nadaljevanju je ključno vlogo zavzel Keylor Navas, ki je fantastično ubranil strela Mattie Caldare in Hansa Hateboerja, na drugi strani pa je bil daleč najbolj nevaren Neymar, ki je pretil z vseh stran, a še naprej njegovi zaključni streli niso bili dovolj natančni. V 27. minuti je sledila akcija, po kateri je Atalanta povedla. Po izigrani obrambi PSG je Duvan Zapata lepo našel Maria Pašalića, Hrvat pa je z natančnim strelom v daljši kot premagal sijajnega Navasa in Atalanto poslal v ekstazo. Do konca prvega dela igre velja omeniti še en nevaren protinapad Neymarja in nov slab zaključek, saj je z obetavnega položaja na levi strani meril daleč mimo vrat.

V drugem polčasu je Atalanta ujela dober ritem, se s PSG uspešno kosala na sredini igrišča, pripadla pa ji je tudi prva večja priložnost, in sicer je v ugodni situaciji pred golom le za malo zgrešil branilec Berat Djimsiti. Thomas Tuchel ni mogel več dolgo čakati s svojim adutom iz rokava Kylianom Mbappejem, za katerega si je bržčas želel, da ga sploh ne bi poslal v ogenj in ga raje prihranil za kasnejše obračune. Ker je PSG voda že tekla v grlo, druge izbire ni bilo več, z vstopom Mbappeja pa je PSG postal hitro prevzel popolno prevlado. Sijajni francoski napadalec je imel kmalu po vstopu na igrišče veliko priložnost za izenačenje, a je Marco Sportiello njegov strel bravurozno ukrotil. Mbappe je proti vratom Atalante sprožil še nekaj nevarnih strelov, nato pa se je tekma prevesila v finale, ki ga bodo igralci Atalante v mislih prevrtavali še dolgo.

V 90. minuti je PSG vendarle uspel prebiti obrambni zid Atalante, in sicer je po lepi podaji v kazenski prostor Neymar žogo spustil do rojaka Marquinhosa, ki je ob pomoči Mattie Caldare zadel za 1:1. Za Atalanto to ni bil edini šok – le nekaj minut kasneje je PSG preko Neymarja in Mbappeja sijajno izigral levo stran obrambe Atalante, po podaji Mbappeja pa se je pred golom najbolje znašel Eric Choupo-Moting in PSG drugič v zgodovini kluba popeljal v polfinale lige prvakov. PSG se bo v polfinalu pomeril z zmagovalcem obračuna med Atleticom in Leipzigom.