Premier League

Zagrozil je z odhodom

Anže Zajič 18. oktober 2012 7 Komentiraj
Mladi italijanski nogometaš Federico Macheda, ki v tej sezoni ni odigral še niti ene tekme, je nezadovoljen pri Unitedu. Njegov agent zagrozil z odhodom drugam.
Ko je Federico Macheda debitiral v dresu Manchester Uniteda, so bili številni prepričani, da so Rdeči vragi dobili napadalca, ki bo v prihodnjih letih še kako nevaren za gol tekmecev. Toda 21-letniku se je nato kaj hitro zaustavilo. Če je v svoji prvi sezoni za United na petih tekmah zabil dva gola, je nato v naslednjih dveh na 28 tekmah v polno meril le še trikrat. Sledili sta vse prej kot navdušujoči posoji k Sampdorii in Queens Park Rangersom, sedaj pa je njegov agent znova zagrozil z odhodom, če se stvari ne bodo kmalu drastično spremenile. A nič ne kaže, da se bodo, Macheda v tej sezoni ni odigral še niti ene tekme.

"Kako naj bo odločilen, če sploh nikoli ne igra? United ima v napadu nekaj fenomenalnih nogometašev, zato je logično, da Federico težko najde prostor zase. Toda ni res, kar se piše v angleških medijih, da gre skozi slabo obdobje. Dejstvo je, da bi rad igral, če ne bo mogel tukaj, pa bomo januarja naredili vse za to, da bomo našli ustrezno rešitev. V naslednjih dneh se bom pogovoril z Alexom Fergusonom," pravi nogometašev agent Giovanni Bia in dodaja: "Za Federica so se poleti zanimali v Nemčiji in Španiji, a se je angleški klub odločil, da ga bo zadržal. Upam, da pri Unitedu razumejo njegov položaj, saj je nesmiselno, da 21-letnik ves čas sedi na klopi."