SLO | SRB | ENG

La Liga

Zadnji krog v La Ligi: Gironin Artem Dovbyk je s hattrickom začinil bitko za najboljšega strelca

Uredništvo 25. maj 2024 1 Komentiraj
Artem Dovbyk (foto: Getty Images)
Ukrajinski ostrostrelec je sezono končal na čudovit način, v zadnjem krogu La Lige je dosegel hattrick in skočil na vrh lestvice strelcev v Španiji. Dohitel ga bo lahko samo Norvežan iz vrst Villarreala.

V tem vikendu bomo pospremili zaključek sezone v španski La Ligi, na sporedu je zadnji krog prvenstva. Letos je naslov prvaka osvojil Real Madrid, za presenečenje sezone pa velja Girona, ki bo osvojila drugo mesto in se prvič v zgodovini uvrstila v elitno ligo prvakov. Katalonski klub so do uspehov popeljali predvsem zadetki Artema Dovbyka.

Odlični 26-letni ukrajinski napadalec je lansko leto prestopil iz domačega Dnipra (za 7 milijonov evrov) in se hitro izkazal za zadetek v polno.

Med špansko elito je v sezoni 2023/24 blestel v polnem sijaju, prispeval je kar 24 golov in osem asistenc, zbral pa je 36 nastopov. Trenutno je kralj strelcev v La Ligi in v zadnjem krogu ga lahko dohiti samo še Alexander Sorloth, ki nastopa za Villarreal.

Norvežan je doslej dosegel en zadetek manj od Ukrajinca, danes pa bo rumena podmornica igrala v gosteh pri Osasuni (11. mesto).

KOMENTARJI

1
elginno
25.5.2024, 13:08
ma povprečnez iz ukrajinske lige, komaj kaj golov nabral v spaniji pa najboljsi strelec pa razumi če lahko
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Na pomolu je senzacionalen preobrat: Florian Wirtz je zavrnil Bayern in izbral Liverpool!

BENZA
24.5.2025, 2:19
Ta pa pa ima luzersko mentaliteto. Zavrneš dva vrhunska kluba za to, da greš v polklub. Mislim, da real še ni rekel zadnje.

1

Nemci poročajo: Dogovori za poletni prestop Benjamina Šeška v Anglijo so že v polnem teku!

Kocka_Mraza
23.5.2025, 22:33
kje ste zdaj strahopetci ki podcenjujete Šeška?

3

Katastrofa na vseh frontah: United izgubil finale in že dan kasneje začel množično odpuščati zaposlene

siko
23.5.2025, 20:50
Upam, da ne bodo odpustili v glavnem čistilk, pralcev dresov, vzdrževalce igrišč in še koga od nižjega sloja, pač pa bi v prvi vrsti morali oditi tisti stručkoti, ki so kupovali igralce in zapravljali na stotine milijonov, nakupili pa so v glavnem "invalide", ki niso pokazali na igrišču popolnoma nič, vsi pa so bili kar bajno plačani za svoj fiasko!!!

Poudarjeno

Ko gre za kajenje, ne ponavljajte mojih napak. To bitko sem izgubil. Ko sem bil zelo mlad, sem dobil to grdo navado in zavedam se tega. Izgubil sem. Če kdo to gleda, prosim, ne ponavljajte mojih napak. ...več
Wojciech Szczesny
Bil sem zelo blizu temu, da bi zaigral za Italijo. To je bilo pred evropskim prvenstvom 2020, ki so ga Italijani na koncu tudi osvojili. Bilo je praktično zaključeno. Na mojo srečo pa potni list ni prispel pravi trenutek. ...več
Raphinha
To, kar je počel Vinicius Junior, je sramotno. Moral bi ga potegniti iz igre! Novi trener bo imel veliko dela, predvsem kar se miselnosti igralcev tiče. Tako kot nogomet igra Vinicius, tako se ne igra. Obrambo igra le z očmi, izogiba se teku nazaj, ne pokriva, ne pritiska. ...več
Alvaro Benito

Anketa

Kdo bo sezono v prvi ligi končal kot prvak?

Vseh glasov: 5721
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.