Bundesliga

Zabil dva od petih

Uredništvo 18. november 2012 0 Komentiraj
Za Zlatkom Dedićem in njegovim Bochumom je zelo dobra nedelja. Primorčev klub je slavil visoko zmago, dva od petih zadetkov Bochuma je zabil tudi slovenski napadalec.
Slovenski reprezentančni napadalec Zlatko Dedić je pred kratkim drugič postal oče (po hčerki je dobil še sina), to pa mu je očitno vlilo dodatne energije, saj je v tokratnem krogu druge nemške lige kar dvakrat meril v polno. Njegov Bochum je kravo potreboval zmago, saj je pred nedeljskim obračunom nazadnje slavil 2. septembra, proti Sandhausnu pa se mu je vendarle odprlo. Bochum je pred svojimi gledalci zabil kar pet golov in slavil visoko zmago s 5:2, svoj delež pa je prispeval tudi Dedić.

Primorec na začasnem delu v Nemčiji je pred 9.795 gledalci v 20. minuti najprej izničil vodstvo gostov z 1:0, tik pred koncem polčasa, natančneje v 44. minuti, je spet meril v polno, takrat za 3:2. Nato so domači v drugem delu zadeli še dvakrat in razrešili vse dvome o zmagovalcu. Dedić je odigral celotno tekmo, Bochum je z zmago skočil na 13. mesto druge Bundeslige.