8.3.2016, ob 20:45 | Štadion: Volkswagen Arena | Gledalcev: 23.457 | Sodnik: Damir Skomina (SLO)
Wolfsburg 1:0 Gent
Andre Schürrle 74' 1 : 0
Rezultati 1. kroga

Wolfsburg med evropsko elito

Uredništvo 8. marec 2016 1 Komentiraj
Wolfsburg je tudi na drugi tekmi premagal največje presenečenje osmine finala Lige prvakov Gent in se z zadetkom Andreja Schurrleja uvrstil med osem najboljših ekip v Evropi. Vsi cilji so krepko preseženi.
Wolfsburg je z današnjo zmago proti Gentu v veliki meri rešil sezono. V domačem prvenstvu aktualnim nemškim podprvakom ne kaže najbolje, saj trenutno zasedajo šele sedmo mesto, tegobe pa so nepričakovano rešili v Ligi prvakov, kjer se ob kombinaciji ugodnega žreba, dobrih predstav in težav favoritov "prilezli" vse do četrtfinala.

Varovanci Dieterja Heckinga so veliko delo opravili že v Belgiji, kjer so si z zmago s 3:2 priigrali izvrstno izhodišče. Če je bila tekma v Gentu zabavna in nepredvidljiva, za povratno tega ne bi mogli reči. Wolfsburg je taktično zadrževal prednost s prve tekme in tvegal ravno toliko, kolikor je bilo potrebno. Prvo priložnost je dočakal v 16. minuti preko Francoza Josuhe Guilavoguija, Gent pa je vrnil sedem minut kasneje, ko je zapretil premeteni Nigerijec Moses Simon.

V drugem polčasu se je igra nekoliko bolj razživela, a še vedno bi priložnosti težko prešteli na prste ene roke. Wolfsburg je napredovanje dokončno potrdil šestnajst minut pred koncem tekme, ko je Julian Draxler z izvrstnim prodorom in predložkom opravil večino dela, Andre Schurrle pa je z osmih metrov zadel v polno.