21.11.2012, ob 20:45 | Štadion: Emirates Stadium | Gledalcev: 59.760 | Sodnik: Firat Aydinus (TUR)
Arsenal 2:0 Montpellier
Jack Wilshere 49' 1 : 0
Lukas Podolski 63' 2 : 0
Rezultati 5. kroga

Wilshere po dveh letih med strelci

Uredništvo 22. november 2012 11 Komentiraj
Arsenal je z zadetkoma Jacka Wilshereja in Lukasa Podolskega ugnal Montpellier in postal ena od kar 12 ekip, ki so si v petem krogu skupinskega dela zagotovile napredovanje.
Arsenal je pred svojimi gledalci upravičil vlogo favorita in se z zmago proti že odpisanemu Montpellierju uvrstil v osmino finala tekmovanja. Londončani so v prvem polčasu pokazali precej bledo igro, saj so si edino omembe vredno priložnost priigrali v 10. minuti, ko je branilec Laurent Koscielny z glavo zadel prečko.

Arsene Wenger je med polčasom očitno uspel predramiti svoje nogometaše, saj so le-ti v nadaljevanju zaigrali precej bolj odločno. V 49. minuti je po asistenci nekdanjega napadalca Montpellierja Olivierja Girouda zadel Jack Wilshere in se tako po dolgotrajni poškodbi veselil svojega prvega zadetka po skoraj dveh letih. Arsenal je delo dokončal v 67. minuti, ko je vnovič asistenco prispeval vse boljši Giroud, z volejem pa zmagovalca zapečatil Lukas Podolski in tako Arsenalu priigral prvo evropsko zmago proti francoskim nasprotnikom po kar 15 letih.

Arsenal bo zadnjo tekmo skupinskega dela odigral 5. decembra, ko se bo v Atenah pomeril z Olympiacosom.