Premier League

West Ham še naprej niza izjemne rezultate, tokrat je padel Chelsea

Uredništvo 4. december 2021 2 Komentiraj
West Ham je doma uspel premagati tudi Chelsea. (foto: Getty Images)
West Ham je danes doma premagal Chelsea in se utrdil na četrtem mestu v Premier League. City in Liverpool imata možnost, da prevzameta prvo mesto.
V Londonu se je odvil lokalni derbi med West Hamom in Chealseajem, četa Davida Moyesa pa je v dramatičnem slogu vknjižila novo zmago (3:2) in si utrdila svoj položaj na lestvici Premier League. Favorizirani Chelsea je sicer povedel v 28. minuti srečanja, ko je po podaji iz kota najvišje skočil veteran Thiago Silva in premagal poljskega vratarja Fabianskega. V vlogi asistenta se je ob tem znašel odlični angleški reprezentant Mason Mount.

West Ham se je z aktualnim branilcem naslova lige prvakov sicer precej enakomerno kosal in uspel še pred koncem prvega polčasa iztržiti enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Argentinec Manuel Lanzini. So se pa na odmor v boljšem položaju vseeno odpravili gostje, te so minuto pred koncem prvega dela igre zopet povedli. Tokrat je četa Thomasa Tuchla udarila z bliskovitim protinapadom, Hakim Ziyech je z lepo dolgo podajo zaposlil Mounta, ki je bil natančen z odličnim volejem.

Domača ekipa je dobro krenila v drugi polčas, nagrajeni pa so bili v 56. minuti, ko je na robu kazenskega prostora najvišje skočil Michael Antonio. Anglež je žogo podaljšal do Jarroda Bowena, ta pa si jo je namestil na svojo močnejšo nogo, preden je z natančnim in močnim strelom premagal gostujočega vratarja Mendyja. Chelsea je pritiskal in iskal zadetek za zmago, na koncu pa so se še enkrat več veselili domačini. Tudi z nekaj sreče.

Tri minute pred koncem rednega dela srečanja je po hitro izvedenem avtu West Hama branilec Arthur Masuaka nekoliko odlašal s predložkom, potem pa je vendarle udaril po žogi, ki je tudi z nekaj sreče dejansko končala za hrbtom vratarja Mendyja. Masuaka bi težko koga prepričal, da je želel takrat dejansko streljati, toda na koncu dneva vsi zadetki štejejo enako. West Ham tako ostaja na četrtem mestu v Premier League in bo tam preživel aktualni krog.

Chelsea v zadnjem času beleži nekoliko manj prepričljive rezultate kot doslej, kljub temu pa je četa Thomasa Tuchla še vedno na prvem mestu. Bi pa lahko Manchester City in Liverpool z zmagama na svojih tekmah v tem krogu Chelsea prehitela in ga pahnila na tretje mesto.