SLO | SRB

Vse je bilo nared za slavje, toda Crvena zvezda je večer končala v solzah

Uredništvo 24. avgust 2022 1 Komentiraj
Crvena zvezda je doživela veliko razočaranje, saj tudi na drugi tekmi ni premagala Maccabija in bo sezono nadaljevala v ligi Europa.
Crvena zvezda se je v prvem polčasu, vse do zaključka, držala načrta. Igrala je odločno, dosegla gol v 27. minuti (Pešić), preko Ivanića pa v 43. minuti vodstvo podvojila. Nato pa je na presenečenje nabito polne Marakane sistem VAR označil igro z roko v kazenskem prostoru domače ekipe, sodnik Anthony Taylor pa je dosodil enajstmetrovko. Milan Borjan je strel zaustavil, toda globoko v sodnikovem podaljšku je Sundgren zadel za 2:1.

V drugem polčasu je Maccabi Haifa izdatno pritisnil. Crvena zvezda pa se je znašla v težavah. Izraelci so imeli pobudo in vztrajali so toliko časa, da so v 90. minuti prišli do gola. To je bil sicer avtogol Milana Pavkova. S skupnim izidom 5:4 se je v ligo prvakov tako uvrstil Maccabi.

V ligo prvakov sta se včeraj uvrstila še Benfica z zmago nad kijevskim Dinamom ter Viktoria Plzen z zmago nad Qarabagom. Danes bomo dobili še zadnje tri potnike, pari današnjega dne so: Dinamo Zagreb - Bodo/Glimt, PSV - Rangers, Trabzonspor - Kobenhavn.