SLO | SRB

La Liga

Vsaka tekma Barcelone je negotova, tokrat je Xavija v 87. minuti osrečil velik dolžnik

Uredništvo 24. januar 2022 5 Komentiraj
(foto: /)
Barcelona bo to tekmo hitro pozabila, veseli pa se rezultata, ki jo ohranja v boju za uvrstitev v ligo prvakov.
Predzadnji Alaves bi na papirju moral biti premagljiv. A ker je Barcelona danes takšna, kakršna je, nobena tekma ni samoumevna. Tudi včerajšnja ni bila. Čeprav so Katalonci vendarle bili boljši skozi večji del tekme (v prvem polčasu so sicer imeli le en udarec na gol), pa rezultatsko niso bili uspešni vse do 87. minute.

Takrat pa se je odvrtela akcija za gol. Jordi Alba je našel Ferrana Torresa, novinec v ekipi pa je zaposlil Frenkieja de Jonga, ki je zadel za 1:0 in na koncu tudi za zmago.

Boj za ligo prvakov v naslednji sezoni se tako nadaljuje. Barcelona je na lestvici peta, a ima le točko več od Real Sociedada

Lestvico zagotavlja SofaScore LiveScore

5
paterfamilias
24.1.2022, 08:45 (popravljeno 24.1.2022, 08:48)
"Vsaka tekma Barcelone je negotova"... Atletico zmagal 3:2, z zadetkoma za popoln preobrat v 91. in 93. minut, Real remiziral 2:2 po zaostanku z 2:0, z zadetkoma v 82. minuti (iz njihove druge 11-metrovko na tekmi) in 92. minuti. Se zdi kot da je bila Barcelona med vsemi tremi španskimi velikani v tem krogu še najbolj suverena, mar ne? Nenazadnje tudi med tednom v pokalu - Real zmagal Elche po podaljšku, po tem ko so najprej zaostajali 1:0 in za popoln preobrat zadeli v 108. in 115. minuti, Atletico "gladko" izgubil 2:0 proti Sociedadu in Barca podobno kot Real, igrala podaljške, vendar na koncu izgubila. Nenazadnje pa tudi še pred tem, v superpokalu, Atletico izgubil z Bilbaom (ki ga je potem Real premagal), Barcelona in Real pa med seboj igrala podaljške. Skratka zelo podobno stanje vseh treh velikanov v zadnjih tednih, zato bi bil bolj primeren naslov "Vsaka tekma La Lige je negotova", kot pa umetno potenciranje "šibkosti" Barcelone, kljub temu, da je pred dobrim tednom dni na El Clasicu dokazala, da je najmanj enakovreden tekmec Realu, tudi rezultati pa, kot sem opisal zgoraj, dovolj nazorno govorijo, da so trenutno vsi trije velikani v zelo podobni formi.
1
0
mstegar
24.1.2022, 10:09
Muka je gledat to Barco,Napoli jih bo z lahkoto izločil.Nujno rabimo napadalca. Fati je izgubljen za to sezono. Če se uvrstimo v ligo prvakov z tako ekipo bo to čudež.
24.1.2022, 10:25
Z vztrajanem s super ligo,me je BARCA tako zelo razočarala,kot še nikoli,več kot klub so bili nekoč. Ne moreš pozabiti za vse moralne in človeške vrednote,na vso tradicijo. Če ne želijo lige prvakov,srčno upam,da je ne bodo igrali. Drugače pa tole včeraj je bilo res mučenje,proti dobrih ekipam,še nekako gre,Real Bilbao.Proti slabšim,pa se kaže vsa nemoč.Prav mislil sem si včeraj,Messi je ponavadi nekaj začaral.Še sreča,da je Atletico letos tako slab in Sociedad ne more držati tempa.Osebno bom na Barco v bodoče stavil zgolj remije.Spet sezona brez lovorike,ampak dosti bolj boli nemoč ekipe.
0
0
MileMile
24.1.2022, 14:18
Kr mučenje spet... ampak 3 pike pa so....
0
0

2

Anarho
23.5.2022, 16:51
Pri vsej tej tehnologiji in mobilnih telefonih množično nasedejo lažni novici o rezultatu, ki ga lahko preko več aplikacij spremljaš v živo?

24

Končana je drama v angleški Premier League! Kazalo je na preobrat, toda naslov je na koncu osvojil Manchester City

musician
23.5.2022, 16:49
Ja to pa ne šteje.Štejejo samo naslovi v rdečih dresih haha.

3

Druga plat slavja: Ogrožena je bila varnost gledalcev na Fazaneriji, Viole so metale bakle med otroke

OK100
23.5.2022, 16:34
Kot navijač Maribora me je sram za tovrstno obnašanje Viol. Pred mesecem dni, ko so tako razgrajali Green Dragonsi so nas vse bila polna usta gneva (upravičeno), tako da se mi to zdi še toliko bolj nesprejemljivo, ko vidim, da so naši isti - huligani. Treba jih je poiskati in oglobiti ter prepovedati prihode na stadion v bodoče. Super gesta, da so jim dovolili na igrišče ampak s takim obnašanjem mislim, da bo to v prihodnosti nemogoče, žal. Mnogi med njimi mislijo, da se za huliganstvo oddolžijo z zbiranjem denarja in hrane za božič - jok brate, odpade. Če si skozi celo leto huliganček, ki se kao bori proti policiji, NZS in nvm katerim namišljenim sovražnikom vse, si samo gnoj.

4

Lewa, celo življenje si želel v Real, da boš na koncu pristal v Barceloni?

bayern
23.5.2022, 16:14
Ravno to je problem - ne morejo si privoščit, oni so zgubil 100-150m€ letno, ker v Nemčiji je bila najdlje prepoved navijačev. Tako še 1 leto na času pridobijo da poiščejo zamenjavo. Če pa mislijo, da je to tist avstrijski dvometraš iz Stuttgarta pol pa nam ni rešitve.

Ko sem se vrnil, je eden od novinarjev rekel, da so igralci, ki se vračajo, običajno slabši kot so bili v prvi epizodi. Odgovoril sem mu, da se bom boril, da bo klub osvojil Scudetto. Nihče ni verjel v to, zdaj pa smo tukaj, trdo smo delali, marsikaj smo žrtvovali, dokazali smo, da ni nič nemogoče. ...več
Zlatan Ibrahimović
To je sramota, kar je počel Maribor! Izpodbijali bomo razplet prvenstva! Pokal nam ni prinesel nič, saj smo že bili v Evropi, prinesel nam je le težave. ...več