Finski reprezentančnii vratar se je podpisal pod zelo lep dosežek v nemškem nogometu. Bo letos tudi prvič osvojil nemško prvenstvo?
Bayer Leverkusen je včeraj z 2:0 odpravil Darmstadt in še naprej vodi na lestvici nemške Bundeslige. To je bil prav poseben dan za 34-letnega vratarja, Lukáš Hrádecký je namreč postal rekorder. Med nemško elito je zbral že 280 nastopov, ob tem pa je že na kar 80 tekmah uspel svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno. Hrádecký je v tem pogledu zdaj najuspešnejši tuj vratar v zgodovini Bundeslige.
V nemškem nogometu Lukáš Hrádecký zdaj nastopa skoraj celo desetletje. Eintracht Frankfurt ga je leta 2015 odkupil od danskega Bröndbyja, pred tem pa je branil še za finski TPS in danski Esbjerg. V Leverkusen se je preselil leta 2018 kot prost igralec in se izkazal kot odlična okrepitev.
Hrádeckýjeva družina prihaja iz Slovaške, Lukáš je bil rojen v Bratislavi. Na reprezentančnem nivoju sicer nastopa za izbrano vrsto Finske. Zbral je že 90 nastopov in trenutno nosi tudi kapetanski trak. Že petkrat je bil doslej izbran za najboljšega finskega nogometaša leta. V sezoni 2017/18 je z Eintrachtom osvojil DFB pokal, v sezoni 2012/13 pa tudi danski pokal, ko je igral za Esbjerg.
Z Bayer Leverkusnom trenutno zaseda prvo mesto v Bundesligi in prav morda bo Lukáš Hrádecký letos v svoje vitrine lahko dodal novo lovoriko.