1.12.2018, ob 19:15 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 300 | Sodnik: Rade Obrenović
Krško 1:0 Gorica
Dalibor Volaš 88' 1 : 0
Rezultati 18. kroga

Volaš z najpomembnejšim golom za Krško doslej

Uredništvo 1. december 2018 2 Komentiraj
Nogometaši Krškega so v končnici strli odpor vse slabše Gorice in se z zmago odlepili iz začelja prvenstvene lestvice. Junak Posavcev je bil prekaljeni Dalibor Volaš.

Nogometaši Krškega so na obračunu ekip, ki sta bili v zadnjem času v izrazito slabi formi, premagali Goričane, ki po spodbudnem začetku sezone vse bolj polzijo proti dnu prvenstvene lestvice. Krčani so do danes na zadnjih petih tekmah doživeli kar štiri poraze, še slabše pa gre od nog varovancem Mirana Srebrniča, ki so na zadnjih šestih tekmah osvojili vsega eno točko.

V prvem polčasu je bila Gorica sprva nekoliko bolj nevarna, saj si je v prve pol ure igre preko Bedeja Osujija in Andrije Filipovića priigrala dve priložnosti za zadetek, hrvaški napadalec pa je bil blizu uspehu tudi v 38. minuti, a je njegov strel le za malenkost zgrešil cilj.

Drugi polčas se je začel bolj zadržano, saj je bilo na prvo omembe vredno priložnost treba počakati tja do 68. minute, ko je Grega Sorčan obranil strel Anteja Vukušića. Odločitev je padla tik pred koncem tekme, ko je po podaji Marca da Silve iz kota v kazenskem prostoru najbolje reagiral stari prvoligaški maček Dalibor Volaš in z zadetkom svoji ekipi priigral zmago ter beg iz samega začelja prvenstvene lestvice.

Gorica bo prvi del sezone sklenila doma proti ranjeni Olimpiji, Krčani pa bodo gostovali v Domžalah.