
Matevž Vidovšek (foto: Uradni facebook profil kluba)
Kapetan Olimpije Matevž Vidovšek je potegnil črto pod sezono, v kateri ljubljanski klub ni uresničil svojih športnih ciljev.
Olimpija bo (verjetno) dobila zadnji večni derbi letošnje sezone, vendar pa je bil to le manjši obliž na rane in kozmetični popravek realnosti, v kateri Ljubljančani niso uresničili svojih ciljev. Olimpija je v letošnji sezoni zamenjala kar tri trenerje, pogorela v Evropi in v pokalnem tekmovanju, v državnem prvenstvu pa je njen trenutni skrajni domet četrto mesto, ki še vedno ni dovolj za uvrstitev v evropske pokale.
Kapetan zmajev Matevž Vidovšek se je po večnem derbiju že zazrl v prihodnost.
"Večkrat sem že poudaril, da je za slovensko ligo slabo, da je Maribor skupaj z nami tako nizko. Mogoče se moramo pogledati v ogledalo, da vidimo, da je to naša realnost in da nismo več tako v ospredju. Da moramo narediti vse, da tako mi kot oni naslednjo sezono nekaj spremenimo. Vemo, da moramo biti višje, se boriti za Evropo in mislim, da tako mora biti," je povedal Vidovšek, in dodal.
"Vse je bilo in bo odvisno od nas samih. Velikokrat to sezono je bilo na nas, ko bi lahko zmagali in se približali Celju, pa smo remizirali z Muro. Pa bi lahko spet prišli blizu, pa smo izgubili z Bravom."
"Vedno je bilo na nas, pa nismo naredili tega koraka. Naslednja sezona gre spet z ničle. Vemo, Olimpija mora biti prva, prvak, Evropa in gradimo naprej."