SLO | SRB

Uredništvo 25. marec 2016 27 Komentiraj
Zvezdniški obračun Čila in Argentine se je v čilski prestolnici manj kot leto dni po finalu Cope Americe razpletel v korist Argentincev (1:2). Ekvador ostaja prvi.

Argentina je zdržala za zmago v Santiagu in se Čilu oddolžila za lanskoletni poraz v finalu Cope Americe. Na istem prizorišču, Estadiu Nacional, so Čilenci domače navijače razveselili že v enajsti minuti, ko je Felipe Gutierrez po predložku iz kota Fabiana Orellane žogo pospravil v mrežo Sergia Romera. Toda Argentinci so bliskovito odgovorili, Angel di Maria je razgrete tribune hitro utišal v 20. minuti s prekrasnim strelom s svojo slabšo desnico, potem ko se je žoga odbijala po kazenskem prostoru, tudi Claudio Bravo pa je bil nemočen.

Gostje so se že pet minut kasneje veselili tudi zmagovitega zadetka, ko je Bravov klubski soigralec Lionel Messi osvojil nekaj prostora blizu vratarjevega prostora in žoga je malce srečno našla pot do osamljenega Gabriela Mercada, njegov volej pa je končal v mreži za končnih 1:2. Argentinci so po malce slabšem začetku kvalifikacij zdaj osvojili osem točk s petih obračunov, kar je še vedno pet točk manj od vodilnega Ekvadorja. Čilenci ostajajo pri sedmih.

Ekvador je v četrtek remiziral v Quitu s Paragvajem (2:2), dvakrat je zabil Dario Lezcano. Toda Ekvadorci so ostali nepremagani po zaslugi gola v 90. minuti Angela Mene. Za gostitelje je prvi gol zabil Enner Valencia v 20. minuti, nato pa je Lezcano na koncu prvega in začetku drugega polčasa povsem obrnil tekmo. Pritisk Ekvadorja se je izplačal v dramatičnem sodnikovem podaljšku, ko je visoka podaja Christiana Noboe zaposlila Meno, ta pa je z lepim strelom prek Justa Villarja zadel tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom. Ekvador je ostal prvi s 13 točkami, tretji Paragvaj je z Argentinci izenačen pri osmih.

Edwin Cardona je prav tako v sodnikovem podaljšku rešil Kolumbijo v bolivijskem La Pazu (2:3). Kolumbija je še pred polčasom s podobnima zadetkoma vodila po zaslugi Jamesa Rodrigueza in Carlosa Bacce, v tradicionalno neugodni tekmi na izjemni višini pa so gostitelji vrnili udarec kmalu po začetku drugega polčasa. Juan Arce je uspešno izvedel enajstmetrovko, izven kazenskega prostora pa je že po dobrih desetih minutah z izjemnim strelom izenačil Alejandro Chumacero.

A "kofetarji" so bili tisti, ki so se veselili na koncu, Cardona pa je zaključil izvrsten protinapad in zadel z natančnim strelom v spodnji kot vrat Romela Quinoneza. Kolumbija je pri sedmih točkah, medtem ko so Bolivijci ostali pri treh. Peru je na še enem dramatičnem obračunu rešil remi na domači tekmi z Venezuelo (2:2). Junak je bil Raul Ruidiaz, gol Paola Guerrera za znižanje na 1:2 v drugem polčasu pa je bil njegov 26. za reprezentanco, s čimer se je izenačil z najboljšim strelcem v zgodovini andske reprezentance Teofilom Cubillasom.

27
ibr0x
25.3.2016, 12:53
meskić, daj idi se z mosta vrečt. Zakaj potem ni Argentina zmagala na zadnjih tekmah, ko ni Messi igral, kje je bil Di Maria? Seveda, da ne more bit enako dober pri Argentini, če pa so sami antitalenti zraven njega in mora vse sam ustvarjat. A ti res pričakuješ, da bo Messi vse sam počel na igrišču? Kreiral + zabijal? V Barceloni pač ima dobre veziste, ki znajo žogo spravit do njega, v Argentini pa mora biti on vezist. Nevem kako si lahko tako zabit in tega ne razumeš. O nogometu razmišljaš kot ženska. Sem ti pa zadnjič pod enim člankom napisal, pa si gladko ignoriral in ti bom še enkrat. CR7 ni dosegel gola proti nobenemu "velikanu". Če zabiješ 5 golov, vsakih 5 tekem(polovica njegovih golov je bila na samo 3 tekmah letos), ti pač ne bo prineslo lovorik, boš pa imel povprečje gol na tekmo, ane?
0
0
ibr0x
25.3.2016, 13:00
Če se vrnemo k temu drugemu golu. Res je, ni Messi podal, ampak samo poglejte njegovo potezo. Kakšen občutek za žogo in kakšno grajenje, da če bi se vrgel bi bil penal 99% on je še vedno ostal na nogah in oviral obrambnega igralca, ki je nerodno izbil žogo. Ampak po meskićevo tu Messi ni nič zaslužen ker ni potisnil žoge v mrežo. Ko bi le Messijevi soigralci ustvarili take priložnosti, da bi lahko Messi samo potisnil žogo v gol. Sicer pa, ne da se mi več temu meskiću razlagat. Če si zabit si pač zabit, ti nebo tega noben dopovedal, dokler te samega nekako ne izuči ali speče.
0
0
meskić
25.3.2016, 13:02
ibr0x: Ja, res je , da CR7 v tej sezoni ni zabil proti nobenemu velikanu. Zakaj pa potem pravijo, da se prvenstva osvajajo, ce zmagujes male tekme??? Evo npr. Man Utd v letosnji sezoni v EPL je osvojil najvec tock proti najvecjim ekipam (Arsenal, Chelsea, Man City, Liverpool, Tottenham), ampak je pogorel na majhnih tekmah in je zaradi tega izpadel iz boja za naslov in mu edino preostane boj za 4. mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije LP.
0
0
meskić
25.3.2016, 13:04
ibr0x: Ti, kot Barca fan, sploh ne navijas za Argentino, ampak za Messi-ja in zato druge igralce Argentine sploh ne vidis kaj naredijo. Tebi je pomembno samo to, da Messi raztura v Argentini.
0
0
ibr0x
25.3.2016, 13:09
meskić, ja pa kam si zdaj zalutal iz glavne teme? Jaz sem ti dal za primerjavo tvojo statistiko. Da ima CR7 gol na tekmo, dobra statistika, ki ne prinaša rezultatov in posledično tudi lovorik. Pa če bi CR7 vsaj zabijal še na malih tekmah, bi blo dobro. On zabije eni ekipi 4,5 golov, potem pa 5 tekem nič. Sicer pa CR7 sploh nima veze tu, samo za primerjavo sem ga omenil, da vidiš koliko pomeni osebna statistika za ekipno igro in rezultate.
0
0
ibr0x
25.3.2016, 13:13
hahahah glej ga zdaj, pa kaj ima veze za koga jaz navijam?!?!?! Jaz samo povem kar vidim na igrišču!! Vedno sem znal pohvalit tudi druge igralce, ampak žal zraven Messija ne more nihče izstopat. Higuain je imel ob vstopu nekaj lepih potez in mislim da bi moral večkrat igrat. Edino igralce Chile bi se dalo izpostavit. Medel, Guiterez, Olelana in Sanchez.
0
0
meskić
25.3.2016, 13:21
ibr0x: A je samo CR7 kriv za neuspesno sezono RM ??? CR7 je v tej sezoni prvi strelec La lige kot tudi LP. Kaj pa ostali igralci RM??? Ce je kdo kriv za slabo sezono RM, je to definitivno njihova obramba. Glede na to, da je CR7 ze 31 let star, se vedno sodi v top 3 igralcev na svetu. Mocno opevani Ronaldinho, se najbolj s strani navijacev Barcelone, je ze pri 27 letih pogorel in bil tudi prodan s strani Barce, kajti ni mogel vec ponuditi tistega, kar je ponudil med 24 in 26 letom.
0
0
ibr0x
25.3.2016, 13:27
hahaha, a ti bo zdaj kliknilo, da ni vse v golih in asistencah?!?! Zato pa ima Barcelona dobrega obrambnega Mascherana, ki še sploh ni zabil za Barcelono. Toliko o tvoji statistiki, zdaj si jo pa lahko v rit vtakneš.
0
0
Ronnie_10
25.3.2016, 15:45
Meskič,jst še nism vidu človeka k bi se manj spoznal na nogomet od tebe:) čeprov del mene še vedn verjame,da si trol:)
0
0
Ruaa
25.3.2016, 18:18
Večina ne razume, da messi pač izstopa s svojo igro tudi če se ne vpiše v statistiko. Gre predvsem za poteze, ki privedejo da se do zadetka sploh pride. Ampak vseeno je pa res, da so pač take poteze pri kakšnemu drugemu igralcu manj opevane. Zato moti dejstvo zakaj je messi vedno igralec tekme ipd. s čimer se strinjam, da večkrat nezasluženo kot pa zasluženo. Večkrat je Argentino reševal Dimaria pa ga nikoli sploh nihče ne omeni in mislim, da je tudi slednji največ od vseh pokazal v reprezentanci v zadnjih letih. Prevečkrat se naredi, da messija dobesedno silijo na vrh ob trenutkih, ko si to očitno ne zasluži. Ostale igralce pa naj bodo to njegovi soigralci ali nasprotniki, se jih pa totalno zapostavlja ob enakih ali pa še boljših predstavah, potezah in dosežkih.
0
0

3

Argentina je končno na nogah! Veličasten gol Lionela Messija vrača upanje tej nogometni velesili

Matech
27.11.2022, 10:13
Argentina je velesila? Zaradi papirja in imen?? :D Velesila mednarodnega nogometa so ITA, BRA in NEM...

2

Habibi
27.11.2022, 9:44
Navijajo argentinci ,ki živijo v braziliji in teh ni malo.Tak kot bosanci in srbi navijajo za svoje k pridejo igrat na stožice.

2

Rojen je bil v napačni državi: Za Argentince je Messi Bog, Brazilci pa Neymarju privoščijo poškodbo

rralfmich
26.11.2022, 22:38
Da bi leto zaključili v stilu, vam nudimo storitev hitrega kreditiranja: takojšen dokončen odgovor in ekspresno zagotavljanje sredstev… To je prava priložnost za vsakogar. Kontaktirajte nas zdaj preko e-pošte: posojiladenarja.kredit@gmail.com ali WhatsApp: +33756754855 za oddajo vaše zahteve!!! V svoji vlogi navedite znesek, ki ga želite izposoditi. https://www.facebook.com/posojiladenarja https://www.instagram.com/posojiladenarja/?hl=fr http://posojilodenarjakredit.wpweb.fr/

Javier Aguirre ima prav, res sem grd. Moja žena to ve. A tudi Javier Aguirre ni prav čeden. Jaz nisem čeden, sem pa atraktiven. ...več
Vedat Muriqi
Mislim, da smo imeli dosti sreče, pa tudi sodniki so na naši strani, zaradi tega imamo 43 točk. Vsak dan na treningu molimo in potem imamo toliko zmag, naj to morda poizkusijo tudi drugi. ...več
Timi Max Elšnik
Prestop? Zgodilo se verjetno bo, to je cilj. Počasi se približuje tej točki. Je pa pomembno, da sledi trenutnim ciljem, ki so vezani na Olimpijo. Ni vseeno, če greš v tujino kot nedokazan igralec, ki ni osvojil še nič. Lepo zgodbo piše ta ekipa Olimpije, razvoj poteka ustrezno in ni čas za prehitevanje. ...več