SLO | SRB | ENG
20.2.2024, ob 17:30 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 350 | Sodnik: Mihael Antič
Radomlje 1:2 Aluminij
0 : 1 27' Tin Matić
0 : 2 78' Tin Matić
Nino Kukovec 91' 1 : 2
22. krog - vsi rezultati
Menjave

Velika zmaga za Aluminij: Kidričani so v gosteh slavili proti konkurentu v borbi za obstanek v Prvi ligi

Uredništvo 20. februar 2024 1 Komentiraj
Aluminij je z zmago nad Radomljami skočil na osmo mesto v Prvi ligi. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Četa trenerja Roberta Pevnika je na gostovanju presenetila in vpisala tri točke, ki bi utegnile ob koncu sezone močno vplivati na to, kdo bo obstal med slovensko nogometno elito.

Radomlje so danes gostile Aluminij, šlo je za obračun ekip, ki zasedata osmo in deveto mesto v Prvi ligi in se bosta očitno v aktualni sezoni borila predvsem za obstanek med slovensko elito. Domači mlinarji znajo biti na dober dan trn v peti komurkoli, toda v spomladanski del sezone niso krenili v dobrem ritmu in tudi danes so bili poraženi, ko so gostili Kidričane.

Prvi polčas se je končal z vodstvom gostov. V 27. minuti se je Tin Matić izkazal s silovitim strelom z bližine in poskrbel za prednost 1:0.

Radomljani so v nadaljevanju prestavili v višjo prestavo in povezali nekaj obetavnih napadov, toda žoga ni želela v mrežo, zadeli so tudi prečko. Na drugi strani so gostje izkoristili, kar jim je bilo ponujeno. Na 2:0 je v 77. minuti z drugim golom povišal Matić.

Mlinarji so pred zadnjim žvižgom znižali na 2:1, ko se je med strelce vpisal še mladi Kukovec, končalo pa se je z zmago Aluminija – 2:1.