
Paragvaj (foto: Getty Images)
Nori prizori v Foxboroughu! Nemčija se že v šestnajstini finala poslavlja od svetovnega prvenstva 2026. Epski dosežek izbrane vrste Paragvaja.
Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu
Dodajte Nogomanio med priljubjene vire v Google News in
prejemajte najpomembnejše nogometne novice med prvimi.
Reprezentanci Nemčije in Paragvaja sta nocoj glasno zapeli svoji himni in tekma šestnajstine finala svetovnega prvenstva se je lahko začela! Evropejci so bili izraziti favoriti za napredovanje. V prvem polčasu Nemci niso bili dovolj konkretni v zaključkih napadalnih akcij. Imeli so 'vso posest na svetu', toda niso je pretvorili v večje priložnosti.
Paragvaj je izkoristil svojo prvo in edino! Po odlično odigrani akciji na boku, je pred vrata podal Galarza, z glavo pa je bil natančen Julio Enciso.
Po odmoru je Nemčija pokazala več in v 54. minuti se je vrnila z golom Kaia Havertza! Zvezdnik Arsenala je zabil z glavo in po predložku Floriana Wirtza (1:1). Paragvaj se je še naprej dobro branil, v protinapadih pa ni bil prav nevaren za vrata, ki jih je stražil Manuel Neuer.
Po rednem delu še nismo imeli zmagovalca, pred nami sta bila še dva podaljška po petnajst minut in tik pred koncem prvega so Nemci zabili! Jonathan Tah je bil natančen, toda vključil se je VAR - prekršek Antona nad vratarjem? Sodnik pravi: Da! Zadetek ni obveljal. Napeti trenutki in zaradi 'živčne vojne' sta oba selektorja prejela rumeno opozorilo.
V drugem podaljšku je imel Musiala srečo, da ni bil izključen za grob štart. Nemčija je pritiskala, toda Paragvaj je preživel! Samo še enajstmetrovke.
Enajstmetrovke:
Nemčija: Havertz 🟥, Kimmich 🟩, Musiala 🟩, Woltemade 🟥, Amiri 🟩, Tah 🟥.
Paragvaj: Mauricio 🟩, Gomez 🟩, Galarza 🟩, Sanabria 🟥, Balbuena 🟥, Canale 🟩!
- Svetovno prvenstvo 2026, šestnajstina finala:
NEMČIJA 1:1 PARAGVAJ
54. Havertz ; 42.Enciso
Nemčija: Neuer, Brown, Rüdiger, Tah, Kimmich, Pavlović, Nmecha, Wirtz, Sane, Havertz, Undav. Selektor. Julian Nagelsmann.
Igrali so tudi: Goretzka, Musiala, Anton, Woltemade, Thiaw, Amiri.
Paragvaj: Gill, Caceres, Gomez, Canale, Alonso, Galarza, Cubas, Bobadilla, Almiron, Enciso, Avalos. Selektor: Gustavo Alfaro.
Igrali so tudi: Caballero, Mauricio, Velazquez, Ojeda, Sanabria, Balbuena.
Stadion: Gilette (Foxborough). Sodnik: Jalal Jayed (Maroko).